FacebookTwitterRSS
26 Eylül 2018, 03:06

BTK'dan çağrı merkezlerine tam destek

btkdan-cagri-merkezlerine-tam-destek

BTK Başkanı Tayfun Acarer, "Çağrı merkezlerinin tehlikeli işler kategorisine alınması aslında sektörün gelişimi için çok ciddi bir sıkıntı teşkil etti" dedi.

...

İSTANBUL - Musab Turan

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu  (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, bir süredir İş Sağlığı ve Güvenliği Meslek Sınıflandırmaları kapsamında tehlikeli meslek kategorisinde bulunan çağrı merkezleri sektörüne ilişkin soruları yanıtladı

Sektörün "tehlikeli meslek" kategorisinden çıkarılması gerektiğini kaydeden Acarer, "Çağrı merkezlerinin tehlikeli işler kategorisine alınması aslında sektörün gelişimi için çok ciddi bir sıkıntı teşkil etti. Özellikle Çağrı Merkezleri Derneği Başkanı Metin Tarakçı, birçok defa hem kendisi hem de dernek üyeleriyle bu konuyu bize taşıdı. Ben ümit ediyorum ki bu konuda bir iyileştirme olur. Çünkü çağrı merkezlerinin aslında bizim milli bir hedefimiz olması lazım. İstihdam açısından… Bu hedefi daha da büyütmemiz lazım" şeklinde konuştu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın sektöre ilişkin uluslararası gelişim öngördüğünü kaydeden Acarer, şöyle konuştu:

"Sayın Bakanımız Yıldırım, sektörün sadece Türkiye'de değil, bir off-shore hizmeti olarak yurt dışındaki hizmetleri de Türkiye'ye getirmek istiyor. Dünyaya baktığımızda bu böyle. Örneğin Avrupa'daki çağrı merkezi hizmetlerinin birçoğu Uzakdoğu'dan yapılıyor. Amerika'daki çağrı merkezi hizmetlerinin bir çoğu Hindistan'dan gerçekleştiriliyor. Yani siz Amerika'da evinizden bir pizza sipariş ettiğiniz zaman, aradığınız çağrı merkezinde sizinle konuşan kişi aslında Hindistan'daki operatör. Siparişi aslında ona veriyorsunuz, o Amerika'daki pizzacıyla temasa geçerek size pizzayı gönderiyor. Yani çağrı merkezi hizmetinde lokasyon önemli değil. Orada hizmetin kalitesi önemli, yabancı dil önemli…" (AA)
Kayıt Tarihi  : 07 Kasım 2013 11:11

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari