FacebookTwitterRSS
19 Eylül 2018, 22:49

İnternet kullanım yaşı 2'ye düştü

internet-kullanim-yasi-2ye-dustu

STOCKHOLM (AA) - İsveç'te çocukların internet kullanma oranının arttığı, internet kullanma yaşının ise 2'ye düştüğü bildirildi.

İsveç'te devlet kurumu Medya Dairesi, bireylerin internet kullanımına ilişkin raporunu açıkladı.

Buna göre, İsveç’te her yaş düzeyinde çocukların internet kullanım oranı geçen yıl 2013’e oranla önemli artış gösterdi. Çocuklarda internet kullanma yaşının 2'ye kadar düştüğü belirtilen raporda, sadece 2 yaşındayken internet kullanan çocukların oranının yüzde 15 olduğu ifade edildi.

Raporda 2-4 yaş arasındaki çocukların yüzde 71'inin internet kullandığı vurgulandı. Çocukların genelde tablet bilgisayarda çizgi film izlediği belirtildi.

Rapora göre, çocukların cep telefonu kullanmaya başlama yaşı ise 11. İsveç'te 17-18 yaş grubunun cep telefonunda gazete ve makale okuma oranı da 2013'te yüzde 23 iken, 2014'te bu oran yüzde 13'e düştü.

Son 10 yıldır düzenli olarak her yıl yapılan araştırmanın bu yılki ilgi çekici sonuçlarından biri de çocuk ve gençlerin önceki yıllara kıyasla daha az masaüstü ya da dizüstü bilgisayara sahip olmasıydı. Bunun nedeninin ise tablet bilgisayarlar sayısındaki artış olduğu bildirildi.

Kayıt Tarihi  : 14 Nisan 2015 16:29

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari