FacebookTwitterRSS
23 Eylül 2018, 08:41

İngiliz polisi ve istihbaratına suçlama geldi.

ingiliz-polisi-ve-istihbaratina-suclama-geldi

LONDRA

İngiliz Sky haber kanalının yaptığı ankete göre, araştırmaya katılan İngiliz Müslümanların yüzde 39'undan fazlası ülkedeki polis teşkilatı ve iç istihbarat servisi MI5 gibi kuruluşların yetkililerini radikalleşmeden sorumlu tutarken, yüzde 29'u gerekçe olarak başka şeyleri gösterdi. 

"İngiliz Müslümanların Suriye'ye gidişlerinin önlenmesinden kimin sorumlu olduğu" sorusuna ise ankete katılanların yüzde 44'ü "aileler", yüzde 3'ü "polis", yüzde 15'i "hükümet", yüzde 9'u "dini liderler", yüzde 2'si ise "okullar" yanıtını verdi.

Ankete göre ayrıca, İngiltere'deki Müslümanların dörtte birinden fazlası DAEŞ'e katılmak için Suriye'ye gidenlere sempati duyuyor. Bu oran, Müslüman kadınlar ve 35 yaş altı Müslümanlar arasında üçte bire yükseliyor. Ancak ankete katılan hem Müslüman hem de Müslüman olmayanların çoğu aşırıcı gruplara katılmaya olumlu bakmadığını dile getirdi.

Radikalleşme, güvenlik endişeleri, siyasi belirsizlik, nefret suçları, önyargılar gibi konularda soruların yöneltildiği ankete İngiltere'de yaşayan bin Müslüman ve bin Müslüman olmayan kişi katıldı.

Muhabir: Aslı Aral

Kayıt Tarihi  : 10 Nisan 2015 14:16

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari