FacebookTwitterRSS
16 Ekim 2018, 12:20

Poroşenko:"NATO ile iş birliği yapacağız"

porosenkonato-ile-is-birligi-yapacagiz

KİEV (AA) - Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, ülkesinin NATO ile 2015 yılına yönelik işbirliği programını onayladı.

Poroşenko tarafından onaylanan ve devlet başkanlığı resmi internet sitesinde yayımlanan program, silahlı kuvvetlerin iletişim ve bilgi paylaşımı sistemlerinin modernizasyonu, askerlerin eğitimi, sosyal uyumu ve fiziksel rehabilitasyonunda işbirliği ile Ukrayna ordusunun lojistik modernizasyonunu öngörüyor.

Programın Ukrayna ve NATO arasındaki stratejik ortaklığın geliştirilmesine yönelik öncelikli görevleri ile taraflar arasında daha önce imzalanan kararların uygulanmasını sağlamayı amaçladığı kaydedilirken, hükümet programı uygulamak için devlet kurumlarının faaliyetlerini koordine etmekle görevlendirildi.

Şubat ayında Bakanlar Kurulu, NATO ile 2015 yılına yönelik işbirliği programını hazırlayarak kabul ederken, program iletişim ve silahlı kuvvetler için bilgi alışverişi, askerlerin eğitimi, sosyal uyumu ve fiziksel rehabilitasyonu, ordunun lojistik modernizasyonu ve Ukrayna'nın siber savunma programlarının modernizasyonu alanlarında işbirliğini içeriyor.

Devlet Başkanı Poroşenko son olarak Fransa'daki temasları sırasında yaptığı açıklamada, NATO'ya üyeliğin Ukrayna'nın esas meselelerinden biri olduğunu belirterek, bu konuyu referanduma taşımaya hazır olduğunu dile getirmişti.

Kayıt Tarihi  : 24 Nisan 2015 12:18

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari