FacebookTwitterRSS
16 Ekim 2018, 23:11

AK Parti'nin kuruluşunun 14. yılı

ak-partinin-kurulusunun-14-yili

AK Parti'nin kuruluşunun 14. yılıSelim Bostancı

- AK Parti Bartın Milletvekili Tunç: "AK Parti, 13 yıl süren iktidarında hep milletin hizmetkarı olmuş, milletin özgüvenini temsil etmiş ve her platformda milletin cesur sesi olmuştur"

BARTIN (AA) - AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, partilerinin 13 yıl süren iktidarında milletin hizmetkarı, cesur sesi olduğunu ve milletin özgüvenini temsil ettiğini bildirdi.

Tunç, AK Parti'nin kuruluşunun 14. yılı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, partilerinin 14 Ağustos 2001’de ülkenin siyasi ve ekonomik krizlerle çalkalandığı, koalisyon hükümetlerinin ülkeyi  uçurumun kenarına getirdiği  bir ortamda milletin umudu olarak doğduğunu belirtti.

Kuruluşundan 1 yıl sonra tek başına iktidara gelen AK Parti’nin acil eylem planı ile önceki iktidarların neden olduğu tahribatı ortadan kaldırıp, her alanda “Yeni Türkiye”nin inşasına başladığını vurgulayan Tunç, şunları kaydetti:

"AK Parti, gerçekleştirdiği ekonomik reformlarla, dünya krizlerle boğuşurken, Türkiye’nin büyümesini ve kalkınmasını sağlamış, attığı demokratik adımlarla da temel hak ve özgürlükler alanında ‘sessiz devrim’ gerçekleştirmiştir. Her alanda gerçekleştirdiği icraatlarla milletimizin gönlünde taht kuran AK Parti, girdiği 10 seçimi de kazanarak, kırılması çok zor olan bir rekora imza atmıştır.  Bu başarılar AK Partili kadroları şımarıklığa, rehavete sevk etmemiş ilk günkü heyecandan daha fazla bir heyecanla millete hizmet yolunda geceli gündüzlü bir çalışmaya devam etmiştir. AK Parti milletin partisidir, kesintisiz 13 yıl süren iktidarında hep milletin hizmetkarı olmuş, milletin özgüvenini temsil etmiş ve her platformda milletin cesur sesi olmuştur. Yeni dönem ülkemizin geçmiş 13 yılda elde ettiği kazanımların üstüne daha büyük kazanımlar elde edeceği bir dönem olacaktır. Türkiye’nin gücüne güç katacağı bu dönem, milletimizin refahının daha da arttığı, demokratik ve öncü Türkiye’nin inşa edildiği parlak bir dönem olacaktır."

Kayıt Tarihi  : 14 Ağustos 2015 12:42

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari