FacebookTwitterRSS
25 Eylül 2018, 01:31

Avrupalı gençlerden "çevre temizliği" için halaylı gösteri

avrupali-genclerden-cevre-temizligi-icin-hala

Avrupalı gençlerden "çevre temizliği" için halaylı gösteriBetül Abbak

- "Çevreye Saygı İnsana Saygı Projesi" kapsamında 5 ülkeden Niğde'ye gelen 54 genç, çevre temizliğine dikkat çekmek için kent meydanında gösteri yaptı

NİĞDE (AA) - "Çevreye Saygı İnsana Saygı Projesi" kapsamında 5 ülkeden Niğde'ye gelen 54 genç, çevre temizliğine dikkat çekmek için kent meydanında gösteri düzenledi.

Niğde Belediyesi Meydanı'nda çevre bilincine dikkat çekmek isteyen konuk gençler, müzik eşliğinde küçük bir gösteri gerçekleştirdi. Gösterinin ardından "Niğde Bağları" adlı yöresel türkü eşliğinde eğlenen gençler, ellerinde Türk bayrakları ile halay çekti.

Ulukışla Kaymakamı Ferhat Atar, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, kaymakamlığın ev sahipliğinde Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Çevreye Saygı İnsana Saygı Projesi kapsamında İtalya, Litvanya, Estonya, Romanya ve Bulgaristan'dan 54 genci ilçelerinde misafir ettiklerini söyledi.

Bir hafta önce ilçelerine gelen gençlerle bugün Niğde Valiliğini ziyaret ettiklerini belirten Atar, "Projede 6 ülkenin ortaklığı bulunmaktadır. Üç üniversite, belediye, sivil toplum örgütü ile Türkiye ayağında da Ulukışla Kaymakamlığı olarak ev sahipliği yapıyoruz. İlçede Meydan Yaylası, Karagöl ve Çinili Göl'ü gezme imkanı bulan gençler burada çevre temizliği yaptı. Bu farkındalığın Türkiye genelinde de oluşmasını temenni ediyoruz. Proje süreci 10 gün ve bugün 7. günü. Türkiye ve ilimizle ilgili olumlu görüşleriyle ülkelerine döneceklerini ümit ediyoruz" diye konuştu.

Vali Yardımcısı Kerem Süleyman Yüksel ile İl Genel Meclisi salonunda görüşen Avrupalı gençler, Türkiye'deki çevre bilinciyle ilgili çeşitli bilgiler aldı.

Kayıt Tarihi  : 14 Ağustos 2015 12:50

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari