FacebookTwitterRSS
19 Eylül 2018, 07:24

Batı Şeria'daki gösterilere müdahale

bati-seriadaki-gosterilere-mudahale

Batı Şeria'daki gösterilere müdahaleQays Abu Samra,Meryem Kasım

- İsrail askerleri, "Yahudi yerleşim birimi inşası ve ayrım duvarını" protesto için Batı Şeria'da düzenlenen gösterilere müdahale etti

RAMALLAH (AA) - İsrail askerleri, "Yahudi yerleşim birimi inşası ve ayrım duvarını" protesto için Batı Şeria'nın çeşitli kentlerinde düzenlenen gösterilere müdahale etti.

Yerleşim Birimi ve Ayrım Duvarıyla Mücadele İçin Halk Komitesi'nden yapılan yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin Ramallah'ın batısındaki Belin bölgesinde düzenlenen yürüyüşe göz yaşartıcı gazla müdahale ettiği, aralarında yabancı aktivistlerin de bulunduğu onlarca kişinin atılan gazdan etkilenerek zor anlar yaşadığı belirtildi. 

İsrail güvenlik güçleri, Beytüllahim'in batısındaki Nebi Salih ve Nalin ile Nablus'un batısındaki Kefer Kadum'da yapılan gösterilere göz yaşartıcı gazın yanı sıra plastik mermilerle müdahale etti. Filistinli gençler de askerlere taş atarak karşılık verdi. 

Filistinliler, Yerleşim Birimi ve Ayrım Duvarıyla Mücadele için Halk Komitesi'nin çağrısıyla her cuma, İsrail'in, Filistin topraklarındaki yerleşim faaliyetlerini ve ayrım duvarını protesto etmek üzere Batı Şeria'nın farklı bölgelerinde gösteriler düzenliyor. Gösterilere zaman zaman yabancı aktivistler de destek veriyor.

Filistin İstatistik Kurumunun verilerine göre, yaklaşık 50 bin Filistinli, Kudüslü oldukları halde ayrım duvarı nedeniyle Kudüs'e giremiyor.

Kayıt Tarihi  : 14 Ağustos 2015 13:23

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari