FacebookTwitterRSS
19 Eylül 2018, 14:57

DAEŞ Peşmergeye klor gazlı saldırı düzenledi

daes-pesmergeye-klor-gazli-saldiri-duzenledi

DAEŞ Peşmergeye klor gazlı saldırı düzenlediİdris Okuducu

-Irak'ta terör örgütü DAEŞ'in, Musul’un Mahmur-Güwer cephesindeki Peşmergelere klor gazıyla saldırdığı belirtildi

ERBİL (AA) - Irak'ta terör örgütü DAEŞ'in, Musul’un Mahmur-Güwer cephesindeki Peşmergelere klor gazıyla saldırdığı bildirildi. 

Mahmur- Güwer cephesindeki Peşmerge Komutanı Ziryan Şeyh Wesani, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Bu sabah saatlerinde peşmergenin konuşlandığı Telerim köyüne yapılan klor gazı ve diğer kimyasal madde içeren havan saldırısı sonucu 3 peşmerge yaralandı. Yaralı peşmergelerin çeşitli bölgelerinde yanma ve morlukların görüldüğü tespit edildi" dedi. 

DAEŞ'in kimyasal saldırısının son bir ay içerisinde yoğunlaştığını dile getiren Wesani, "DAEŞ, Erbil için çok önemli olan Mahmur-Güwer cephesini düşürmek için her türlü saldırı taktiğini uyguluyor. Son dönemlerde çok başlı havan atan katyuşalar ile saldırılar gerçekleştirdi. Atılan havanların içerisine birçok kimyasal maddenin olduğunu fark ettik. Yaralanan peşmergelerin vücudunda yanık ve kızarıklar ortaya çıktı" ifadelerini kullandı. 

 IKBY  Güvenlik Ajansı Müsteşarı Mesrur Barzani, peşmerge güçlerinin Tel Afer- Musul- Şingal yolunu birbirine bağlayan bölgede DAEŞ'in kimyasal silah saldırısına maruz kaldığını açıklamış, saldırıya maruz kalan peşmergelerin elbiseleri ile bölgedeki topraktan alınan örnekler Avrupa'daki bir laboratuvara gönderilmişti. İnceleme sonucunda kimyasal madde tanısı konulmuştu. 

Kayıt Tarihi  : 14 Ağustos 2015 13:04

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari