FacebookTwitterRSS
23 Eylül 2018, 08:38

Fuarda koyun ve koç güzellik yarışması

fuarda-koyun-ve-koc-guzellik-yarismasi

Fuarda koyun ve koç güzellik yarışmasıYavuz Karaduman

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde, DLG Fuarcılık ve Önder Çiftçi Birliği tarafından düzenlenen Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarı etkinlikleri kapsamında koyun ve koç güzellik yarışması yapıldı.

Karaevli Mahallesi'ndeki fuar alanında düzenlenen ve 16 yetiştiricinin katıldığı yarışmada ırk özelliklerini en iyi taşıyan ve en bakımlı koyun ve koç kategorisinde değerlendirme yapıldı.

Jüri üyesi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Türker Savaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu tür yarışmaların yetiştiricileri motive etmek ve daha iyi hayvan bakmaya yönlendirmek için yapıldığını söyledi.

Yarışmada, en güzel koç ve koyunu seçmek için küçükbaş hayvancılık konusunda uzman 5 kişilik jüri olarak değerlendirme yaptıklarını ifade eden Savaş, "Bu yarışmada öncelikle her bir hayvanın ırk özelliğini taşımasına bakıyoruz. Yani bu hayvanlar, merinos ırkının en iyi özelliklerini taşıyor mu, ondan sonra da sağlıklı bir vücut yapısına sahipler mi, bunlara bakıyoruz" dedi.

Savaş, yarışmada yetiştiricilerin de değerlendirildiğini, hayvanların bakımlı olup olmadıklarının da derecelendirildiğini kaydetti.

Yarışmada dereceye giren yetiştiricilere çeşitli hediyeler verildi.

Kayıt Tarihi  : 14 Ağustos 2015 12:38

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari