FacebookTwitterRSS
19 Eylül 2018, 07:27

Hükümet kurma süreci

hukumet-kurma-sureci

Hükümet kurma süreciAli Kemal Akan

- MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın:

- "Net bir tarih belli değil, ancak Pazartesi günü görüşme yapılabilir"

ANKARA (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, AK Parti ile görüşmenin 17 Ağustos Pazartesi günü yapılabileceğini bildirdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, parti genel merkezinde gazetecilerle sohbet etti.

Liderler arasındaki görüşmenin ne zaman olacağına ilişkin soruya Yalçın, "Net bir tarih belli değil, ancak 17 Ağustos Pazartesi günü görüşme yapılabilir" yanıtını verdi. 

Yalçın, görüşmede  AK Parti'nin Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırarak mevcut hükümetle seçime gidilmesi önerisini sunmasının beklendiğinin ifade edilmesi üzerine MHP'nin bu niyete "Evet" demeyeceğini, azınlık hükümeti ya da seçim hükümetine destek vermeyeceğini belirtti.

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "Mevcut hükümetle seçime gidilebileceği" yönündeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine Yalçın,  "Bizim söylemek istediğimiz, seçime götürebilirler ama benim desteğimle değil. Beni kullanarak değil. Benden bir şey bekleyerek değil" ifadesini kullandı. 

Yalçın, "Neden sadece MHP desteklesin diye uğraşıyorsunuz. AKP bir azınlık hükümeti olarak HDP tarafından da her an desteklenmesi mümkün" değerlendirmesinde bulundu.

Kayıt Tarihi  : 14 Ağustos 2015 13:03

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari