FacebookTwitterRSS
22 Eylül 2018, 01:41

İzmit Körfezi'nde arama kurtarma tatbikatı

izmit-korfezinde-arama-kurtarma-tatbikati

İzmit Körfezi'nde arama kurtarma tatbikatıKadir Yıldız

- TSSAKF tarafından muhtemel deniz kazalarında koordineli çalışma kabiliyetini tespit etmek amacıyla İzmit Körfezi'nde sualtı ve üstü arama kurtarma tatbikatı başlatıldı

KOCAELİ (AA) - Türkiye Sualtı Suüstü Arama Kurtarma Federasyonu (TSSAKF) tarafından İzmit Körfezi'nde sualtı ve üstü arama kurtarma tatbikatı başlatıldı.

 TSSAKF Yönetim Kurulu Üyesi ve Değirmendere Sualtı Topluluğu Başkanı Murat Kulakaç, gazetecilere yaptığı açıklamada, tatbikatla yaşanması muhtemel deniz kazalarındaki koordineli çalışma ve imkan kabiliyetini tespit edilmesinin amaçlandığını söyledi.

Federasyonun yeni kurulmasına rağmen kısa zamanda önemli mesafe katettiğini dile getiren Kulakaç, "Son dönemlerde sıkça karşılaştığımız boğulma vakaları yaptığımız etkinliğin önemini bir kez daha gün yüzüne çıkardı. Sadece bu yıl ülkemizde yaklaşık 700 vatandaşımız suda boğuldu. Bu talihsiz olayların önüne ancak bu tür oluşumlarla geçebiliriz" diye konuştu.

Kulakaç, farklı kentlerden çok sayıda kurtarma derneğinin destek verdiği tatbikatın 16 Ağustos'ta sona ereceğini kaydetti.

 
Kayıt Tarihi  : 14 Ağustos 2015 12:31

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari