FacebookTwitterRSS
16 Ekim 2018, 23:13

Kemer'de yaşayan Ruslar barış güvercini uçurdu

kemerde-yasayan-ruslar-baris-guvercini-ucurdu

Kemer'de yaşayan Ruslar barış güvercini uçurduYunus İÇEN

- Antalya'nın Kemer ilçesinde yaşayan Rus uyruklu vatandaşlar, güvercin uçurarak Türkiye'de son dönemde yaşanan terör olaylarına tepki gösterdi

ANTALYA (AA) - Kemer ilçesinde Uluslararası Kültür ve Dayanışma Derneği (VELES) öncülüğünde bir araya gelen Ruslar, barış güvercini uçurdu.

İlçede yaşayan ve bir çoğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Ruslar, VELES öncülüğünde Kuğulu Park'ta düzenlenen "Terörü Lanetliyoruz ve Barışa Doğru Çağırıyoruz" etkinliğine katıldı. Etkinlikte Ruslar, çocuklarıyla yere gülen yüz, kalp ve güvercin resimleri çizdi. Grup üyeleri daha sonra beyaz güvercinler uçurdu.

VELES Başkanı Nadezda Pelit, gazetecilere yaptığı açıklamada, dünyada terörizm, şiddet ve hoşgörüsüzlüğün toplumları tehdit ettiğini söyledi.

Genç nesillerin terörizm ve şiddete karşı korunması için eğitim çalışmaları yapılması gerektiğini vurgulayan Pelit, şöyle konuştu:

"Kendine ve çevresindekilere saygı duyan, etnik ve dinsel konularda hoşgörülü bireylerin yetiştirilmesi, devletin ve kamu kuruluşlarının birincil görevidir. Bu güncel konuları sıralayarak, Kemer'i ve Türkiye'yi seviyoruz. Bundan dolayı 'Terörü Lanetliyoruz ve Barışa Doğru Çağırıyoruz' eylemini gerçekleştirmeye karar verdik."

Kayıt Tarihi  : 14 Ağustos 2015 13:03

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari