FacebookTwitterRSS
25 Eylül 2018, 01:35

Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonası'nın ardından

yildizlar-avrupa-halter-sampiyonasinin-ardind

Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonası'nın ardındanAyşe Yıldız

- İsveç'te düzenlenen şampiyonada ikinci olan Antalya Gençlik Spor Kulübü sporcusu Kayra, GSİM İl Müdürü Hacıcaferoğlu'nu ziyaret etti

ANTALYA (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü (GSİM) Burhanettin Hacıcaferoğlu, Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanan Devran Kayra'yı kabul etti.

İsveç'te düzenlenen şampiyonada ikinci olan Antalya Gençlik Spor Kulübü sporcusu Kayra, Antalya Gençlik Spor Kulübü Başkanı Ahmet Paşaoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve halter antrenörleriyle bir süre görüşen Hacıcaferoğlu, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Paşaoğlu, şampiyonaya Türkiye milli takımından 8 sporcunun katıldığını, 62 kiloda mücadele eden Devran Kayra'nın, 101 kilo koparma, 121 kiloda silkme ve 222 kilo toplamda ayrı ayrı ikincilik kazanarak, üç gümüş madalyanın sahibi olduğunu belirtti.

Antalya'dan ilk defa bir sporcunun halterde Avrupa ikinciliği kazandığını ifade eden Paşaoğlu, sporcuya her zaman destek olduklarını vurguladı.

GSİM İl Müdürü Hacıcaferoğlu da Kayran'ın sportif ve akademik başarısıyla birçok sporcuya örnek olduğunu, kendisinden 2020 olimpiyatlarında şampiyonluk beklediklerini kaydetti.

Kayıt Tarihi  : 14 Ağustos 2015 12:26

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari