FacebookTwitterRSS
15 Ekim 2018, 23:42

Halkın iktİdarını kurmak için sandığa gideceğiz

halkin-iktidarini-kurmak-icin-sandiga-gideceg

CHP Genel Başkanı Kılıçdardoğlu, "Kol kola gideceğiz, omuz omuza gideceğiz, komşularımızla gideceğiz. Haramilerin iktidarını yıkıp halkın iktİdarını kurmak için sandığa gideceğiz" dedi.

...

İSTANBUL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Maltepe Zümrütevler Mahallesi'nde partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Tokat ve Sivas'tan selam getirdiğini söyledi.

Alanda toplananların, "Başbakan Kemal" sloganları atması üzerine Kılıçdaroğlu, "İnşallah o da olacak. Güzel bir Türkiye için, barış içinde yaşadığımız bir Türkiye için başbakanlığa talibim" diye konuştu.

İstanbul'da Sarıgül zamanı olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, uzun süredir bir kişinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunda olduğunu kaydetti.

İstanbul'un yıllardır aynı isim tarafından yönetildiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "30 yıla yakındır İstanbul'u yönetiyorlar, Allah aşkına burası İstanbul'un göbeği. Düşünün, bir otobüs buradan gidemiyor. İstanbul'u yönettiklerini sanıyorlar. Aslında İstanbul'u yönetmiyorlar. İstanbul'u sömürüyorlar, rantını yiyorlar" dedi.

İstanbul'u 30 Mart'ta teslim aldıklarında Türkiye'nin kaderinin değişeceğini belirten Kılıçdaroğlu, güzel, özgür ve huzur içinde yaşayan bir İstanbul'u yeniden inşa edeceklerini anlattı.

Herkesin bir komşusunu, bir arkadaşını, geçen dönem CHP'ye oy vermemiş bir kişiyi alarak ikna etmesini isteyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Çocukları için, ülkesi için, geleceği için, İstanbul için. Geçen seçimlerde CHP'ye oy vermeyen bir kişiyle beraber sandığa gidip, onun da Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy vermesine imkan vereceğiz.  İstanbul'u aldığımızda, bütün dünyanın gözü CHP'de ve İstanbul'da, herkes biliyor ki; İstanbul'u aldığımızda bu ülke demokrasi yolunda çok önemli bir adım atmış olacak. İstanbul bizim, Türkiye bizim. Çünkü biz Türkiye'yi de İstanbul'u da seviyoruz. Çünkü biz çağdaş bir İstanbul istiyoruz, uygar bir İstanbul istiyoruz, güzel bir İstanbul istiyoruz, huzur içinde insanların yaşadığı bir İstanbul istiyoruz. "Kol kola gideceğiz, omuz omuza gideceğiz,  komşularımızla gideceğiz. Haramilerin iktidarını yıkıp halkın iktidarını kurmak için sandığa gideceğiz." (AA)
Kayıt Tarihi  : 20 Mart 2014 23:17

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari