FacebookTwitterRSS
15 Ekim 2018, 23:39

İstanbul'daki Havai fişek şölenini Londra'dan sundu

istanbuldaki-havai-fisek-solenini-londradan-s

 Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Boğaz Köprüsü ile Kız Kulesi arasında düzenlenen havai fişek, ses ve ışık gösterisi, İstanbul Boğazı'nda izleyenlere bir görsel şölen yaşattı.

 
Ay-yıldızlı havai fişeklerin de yer aldığı 15 dakikalık gösterinin müziği, Fahir Atakoğlu tarafından organizasyona özel olarak bestelendi. Gösterinin koreografisi, bu besteye göre yapıldı.
 
CNN Türk ekranlarında canlı olarak izleyicilere sunulan havai fişek gösterisini sunan isim ise bir süredir programı 5N 1K'yı Londra'dan sunan Cüneyt Özdemir oldu. 
 
Her sene Dolmabahçe'den bir yandan gösteriyi izleyen diğer yandan da izleyicilere aktaran Özdemir bu yıl Londra'daki stüdyodan ekranda gördüklerini yorumlamak zorunda kaldı. 
 
Özdemir, "Bu sefer kısmet Londra'da" diyerek sunduğu gösteride işte şunları anlattı:
 
MÜTHİŞ BİR KUTLAMA
 
"Müthiş bir coşku var şu anda. Herzamankinden daha yüksek bir katılım olduğu görülüyor. Arkadaşlarımızdan rica edelim. İşte bayram böyle kutlanır. Müthiş bir kutlamaya imza atıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi. Artık bir gelenek haline getirdi. Her yıl da çıtayı biraz daha yukarı çıkartıyor. Bayram kutlamaları... Tam ekran verin arkadaşlar, yazıları da alın hatta. İzleyemeyen izleyicilerimiz için ekranda tamamen bu bayram kutlamalarını görelim. En son Sidney'de görebiliyordunuz böylesi büyük kutlamaları. İstanbul Büyükşehir Belediyesi artık her 29 Ekim'de ses ve ışık gösterisiyle taçlandırıyor. Şu anda Boğaz hattında binlerce insan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı coşkuyla böylesi güzel bir törenle kutluyor. Herkesin istediği gibi, Milletin töreni olması gereken tören. bir yanda Boğaz Köprüsündeki ışık seli, diğer yanda patlayan havayi fişekler, diğer yanda İstanbul'un büyülü atmosferi bir araya geliyor. Tüm dünyanın izleyeceği ve etkileneceği bu gösterinin rejisini de İstanbul Büyük Şehir Belediyesi yapıyor. 
 
BU SEFER KISMET LONDRA'DAN
 
Müthiş bir kutlama. 20 Tonluk havayi fişek 48 ayrı noktadan atılıyor. Biz her yıl Dolmabahçe'den bu gösteriyi ekrana taşıyorduk. Bu sefer kısmet Londra'da. Böyle de olabiliyor demek ki Cumhuriyet Bayramı kutlamaları."
Kayıt Tarihi  : 01 Kasım 2012 17:39
Güncelleme Tarihi : 30 Ocak 2013 19:27

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari