FacebookTwitterRSS
16 Ekim 2018, 23:02

Patlama sonucu binayı boşaltıyorlar

patlama-sonucu-binayi-bosaltiyorlar

Kağıthane'de Adımlar Dergisi'nin kapısına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu 3 katı kullanılamaz hale gelen bina, çökme tehlikesine karşı boşaltılıyor.

İSTANBUL

Hürriyet Mahallesi Cemil Bengü Caddesi'nde meydana gelen ve bir kişinin hayatını kaybettiği, üç kişinin yaralandığı bombalı saldırıda hasar gören 6 katlı binanın içi basın mensuplarınca görüntülendi.

Patlamanın şiddetiyle Adımlar Dergisi'nin bulunduğu ikinci kat ile alt ve üst katlar kullanılamaz hale geldi. Bombanın bırakıldığı kapının ön kısmı tamamen delinirken, kapıların yerinden söküldüğü, duvarların yıkıldığı, kolonların eğildiği görüldü. Merdivenleri, duvarları, koridorları da çatlayan bina, çökme tehlikesine karşı boşaltılıyor. Bu sırada herhangi bir sorun yaşanmaması için binanın elektrik, su ve doğalgaz bağlantısı kesildi. Dairelerin çelik kapılarının bükülerek küçük parçalara ayrılması, patlamanın şiddetini gözler önüne serdi.

AA güvenlik kamerası görüntülerine ulaştı

Anadolu Ajansı (AA), olay anını yansıtan güvenlik kamerası görüntülerine ulaştı. Kayıtlarda, patlamanın ardından binanın ön cephesinden kopan moloz parçalarının etrafa nasıl saçıldığı görülüyor. Görüntülerde, patlama sırasında caddede yürüyen vatandaşların korunmak için yere yattığı, parçaların cadde üzerindeki araçlara ve çevredeki binalara zarar verdiği izleniyor.  

Muhabir: Halil Demir, Adem Koç

Kayıt Tarihi  : 26 Mart 2015 15:54

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari