FacebookTwitterRSS
19 Eylül 2018, 07:17

Köy öğrencileri tiyatroyla tanıştı

koy-ogrencileri-tiyatroyla-tanisti

MUĞLA (AA) - Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Uluslararası Gençlik Merkezi liderleri, köylerde öğrenim gören yaklaşık 500 ilkokul öğrencisini tiyatroyla buluşturdu.

Gençlik liderlerince Uluslararası Gençlik Merkezine getirilen çocuklar, resim atölyesinde çizim yaptı, müzik ve dans atölyelerinde gönüllerince eğlendi. Burada yüzleri de boyanan çocuklara, balon verildi.

Daha sonra çocuklar, Mabolla Tiyatro Atölyesi oyuncularınca sahnelenen "Akıllı Eşek" isimli oyunu izledi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, AA muhabirine, Uluslararası Gençlik Merkezi liderlerince hazırlanan proje kapsamında, köylerdeki ilkokul öğrencilerinin tiyatroyla tanıştırıldığını söyledi.

Gençlik merkezlerinin bütün gençliğe hizmet ettiğini dile getiren Çeker, "Merkezimizin faaliyetleri arasında köy çocuklarımızı şehirle tanıştırmak, gençlik merkezimizi ve spor komplekslerimizi tanıtmak da var" dedi.

Merkezde tüm çocukların faydalanabileceği alanlar bulunduğunu belirten Çeker, "Gençlik liderlerimiz tarafından getirilen 500'e yakın çocuğumuz, ilk kez tiyatro izledi. Ayrıca gençlik merkezimizde etkinliklere katıldılar. Geleceği kurgulayan iyi bir nesil yetiştirmek için çaba harcıyoruz" diye konuştu.

Tiyatro oyunun ardından köy çocukları, öğretmenleri ve gençlik liderleri tarafından otobüslerle evlerine götürüldü.

Kayıt Tarihi  : 27 Nisan 2015 17:29

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari