FacebookTwitterRSS
23 Eylül 2018, 06:37

Samsun'da müzik şöleni

samsunda-muzik-soleni

SAMSUN (AA) - Samsun Devlet Opera ve Balesi, "Hekimoğlu" operası ile "Keşanlı Ali Destanı" müzikalini Samsunlu izleyicilerle buluşturacak.

Karadeniz’in ünlü halk kahramanı Hekimoğlu'na, Bertan Rona ile hayat veren Tolga Taviş'in "Hekimoğlu" operası seyirci karşısına çıkacak.

Hekimoğlu'nun hayatını anlatan ve 2 perde olarak sahnelenecek opera, 30 Mart Pazartesi saat 20.00'de Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Büyük Salon'da izlenebilecek.

- "Keşanlı Ali Destanı"

Samsun Devlet Opera ve Balesi, Haldun Taner’in önemli eserlerinden Keşanlı Ali Destanı’nı da sahneleyecek.

Gecekondu mahallesi Sineklidağ’ın kendine bir kahraman ve bir destan yaratmasının hikayesini sisteme, sosyal yapıya, bireye, siyasete ve hukuk düzenine eleştirel gerçekçi bir yaklaşım getirerek ele alan Keşanlı Ali Destanı'nı rejisör Melih Öztürk sahneye koyuyor.

Orkestra şefliğini Kıvanç Tepe'nin yaptığı oyunun dekor tasarımı Hakkı Kandır’a, kostüm tasarımı Aydan Çınar’a ait. Eserin koro şefliğini Mikhail Iskrov üstlendi. Koreografisi Seda Ayvazoğlu tarafından yapılan eserin ışık tasarımı ise Murat Yılmaz’a ait.

Keşanlı Ali Destanı’nda Keşanlı Ali rolünde Kıvanç Uğraşbul yer alırken, Arsen Tekinmirza ise Zilha rolünü canlandırıyor.

Müzikal, 2 Nisan Perşembe günü saat 20.00'de AKM Büyük Salon'da sahnelenecek.

Kayıt Tarihi  : 26 Mart 2015 10:58
Güncelleme Tarihi : 26 Mart 2015 17:43

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari