FacebookTwitterRSS
16 Ekim 2018, 22:58

Tekirdağ'da binicilik kursu

tekirdagda-binicilik-kursu

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ'da "Engelsiz Yaşam Projesi" kapsamında, zihinsel engellilere yönelik at biniciliği kursu açıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Değirmenaltı Gençlik Merkezi tarafından hazırlanan proje çerçevesinde evlerinden alınan 20 engelli, Tekirdağ Aka Koleji Binicilik Kulübü'ne getiriliyor. Burada eğitmenler eşliğinde at binmeyi öğrenen engelliler hem sosyalleşiyor hem de at binmenin keyfini yaşıyor.

Değirmenaltı Gençlik Merkezi Gençlik Lideri Ümit Kürham, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projeyle engelli bireylerin sosyal hayata kazandırılmasının amaçlandığını söyledi.

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen proje kapsamında, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı'nın (ZİÇEV) ilgilendiği 14-33 yaş aralığındaki 20 zihinsel engelliye çeşitli kurslar verildiğini belirten Kürham, "Engellilere, uzmanlar eşliğinde yüzme, ritm ve ebru eğitimleri veriliyor. Bu eğitimlere at biniciliği de eklendi" dedi.

Kürham, engellilerin kurs kapsamında önce bir midilliyle tanıştığını ifade etti.

Önceleri korkan kursiyerlerin daha sonra atlara alıştığını dile getiren Kürham, "Şimdi korkularını yendiler ve at binmekten zevk alıyorlar. Öğrencilerden ve ailelerinden olumlu tepkiler alıyoruz" diye konuştu.

Kayıt Tarihi  : 10 Nisan 2015 14:31
Güncelleme Tarihi : 10 Nisan 2015 14:37

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari