FacebookTwitterRSS
16 Ekim 2018, 23:01

Yavuz Şeker için tören düzenlendi.

yavuz-seker-icin-toren-duzenlendi

İSTANBUL (AA) - Tedavi gördüğü hastanede 72 yaşında vefat eden tiyatro sanatçısı Yavuz Şeker için Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde tören yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'ndan emekli oyuncu Şeker'in Türk bayrağına sarılı tabutu, sahnede hazırlanan platforma konuldu. Üstü çiçeklerle süslenen tabutun önünde sanatçının yakınları, sevenleri dua etti.

Tören sırasında Şeker'in rol aldığı filmlerden ve oyunlardan kesitlerin yer aldığı slayt gösterisi sunuldu.

Törende konuşan Şeker'in eşi Satiye Şeker, eşinin tiyatroya aşık olduğunu belirterek, "Son oyununu oynadı. Bana da hep oyunlar oynardı. O, benim büyük aşkımdı. Dualarınızı eksik etmeyin" dedi.

Şeker'in kayınbiraderi Fethi Karacaoğlu, Şeker'in her zaman sahnede ölmek istediğini hatırlatarak, son zamanlarında bile oyununu düşündüğünü söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu ise Şeker'in son yıllarında çok mutlu olduğunu belirterek, son rolünü aldığında çok mutlu olduğunu aktardı. Yazıcıoğlu, sanatçının emekliliğinin olmadığını dile getirerek, "Şeker gibi bir adamdı. Hiç kimseyi kırmadı. Sinemada da çok önemli bir tipti. Temininde zorluk çekilen bir sanatçıydı. Bu tür temininde zorluk çekilen sanatçılara sahip çıkılmalı. O zaman gelin, ölmeden bize sahip çıkın" diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şen de önemli bir sanatçıyı yitirdiklerini anlattı.

Şeker'in cenazesi, tören sonrası Teşvikiye Camisi'nde öğle vakti kılınacak namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

- Şeker'in öz geçmişi

Kabataş Erkek Lisesi'nden mezun olan Yavuz Şeker, 1961'de Şehir Tiyatroları'na girdi. Buradan ayrılarak özel tiyatro topluluklarında roller üstlenen Şeker, 1974'te Şehir Tiyatroları'na döndü. Çok sayıda tiyatro oyunu, dizi, sinema ve reklam filminde oynayan Şeker, seslendirme çalışmalarıyla radyo skeçlerinde de yer aldı.

En son, Şehir Tiyatroları'nın sahneye koyduğu "Bir Yaz Gecesi Rüyası" adlı oyunda seyirciyle buluşan sanatçı, "Keloğlan İş Başında", "Sınıfta Şenlik Var", "Tatlı Cadının Maceraları", "Hızlı Giden Yorulur", "Korkusuz Korkak", "Sakar Şakir", "Gırgıriye", "Atla Gel Şaban" filmlerinde rol aldı.

Kayıt Tarihi  : 10 Nisan 2015 14:58

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari