FacebookTwitterRSS
22 Eylül 2018, 05:35

Yıldız oyuncular festival için bir araya geldi

yildiz-oyuncular-festival-icin-bir-araya-geld

ROMA (AA) - Türkiye’nin Roma Büyükelçisi Aydın Adnan Sezgin, bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek Roma Türk Film Festivali onuruna bir resepsiyon düzenledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Başbakanlık Tanıtma Fonu'nun katkıları, Türkiye’nin Roma Büyükelçiliği’nin desteği ve SRP İstanbul’un organizasyonuyla yarın başlayacak 4. Roma Türk Film Festivali öncesinde büyükelçilik rezidansında, Büyükelçi Sezgin’in ev sahipliğindeki resepsiyon, Türk ve İtalyan iş, sanat, sinema camiasının önemli isimlerini bir araya getirdi.

Geceye, festivalin onursal başkanı ünlü yönetmen Ferzan Özpetek, festival başkanı Serap Engin, festivalin onur ödülüne layık görülen besteci, söz yazarı, oyuncu Hümeyra, festivalin açılış filmi “Unutursam fısılda”nın yönetmeni Çağan Irmak, başrol oyuncularından Mehmet Günsür, oyuncular Kenan İmirzalıoğlu ve Çağatay Ulusoy ile İtalyan aktris Carolina Crescentini katıldı.

Resepsiyonda konuklara Türk mutfağının öne çıkan lezzetlerinden ikram edildi.

Roma’nın en eski sinemalarından Multisala Barberini’de yarın yapılacak "Unutursam fısılda" filmi ve Hümeyra'ya onur ödülünün takdim edileceği gala gecesiyle başlayacak festival, 19 Nisan Pazar günü son bulacak.

Kayıt Tarihi  : 16 Nisan 2015 09:01

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari