FacebookTwitterRSS
22 Eylül 2018, 01:48

Adaylar için son gün yarın

adaylar-icin-son-gun-yarin

ANKARA

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) açıkladığı seçim takvimi kapsamında, siyasi partilerin aday listeleri ile bağımsız adayların başvuru evrakındaki eksiklikleri en geç yarın tamamlamaları gerekiyor.

Seçim takvimine göre, yurt dışı seçmenlerin oy kullanacakları temsilcilik seçmen listeleri ise 14 Nisan'da belirlenecek ve www.ysk.gov.tr adresinden ilan edilecek.

Milletvekili geçici aday listeleri 15 Nisan'da radyo, televizyon ve Resmi Gazete'de yayınlanacak. Aynı gün, geçici aday listelerine karşı il seçim kurullarına ve YSK'ya yapılacak itirazlar başlayacak ve incelenecek.

Geçici aday listelerine karşı ilgili il seçim kuruluna yapılacak itirazların son günü ise 16 Nisan.

19 Nisan, milletvekili geçici aday listelerine karşı il seçim kurullarına yapılan itirazlar üzerine bu kurullarca verilen kararlara yönelik itirazların YSK tarafından karara bağlanmasının ve milletvekili geçici adaylığından istifa edenlerin YSK'ya bildirmesinin son günü olacak.

Birleşik oy pusulasında yer alacak bağımsız aday sıralaması için tüm il seçim kurullarında aynı anda olmak üzere 21 Nisan saat 11.00'de kura çekilecek.

Siyasi partilerin seçim çevreleri itibarıyla milletvekili kesin aday listeleri ile bağımsız adaylar, 24 Nisan'da radyo, televizyon, Resmi Gazete ve illerde ilan edilecek.

Muhabir: Ferdi Türkten

Kayıt Tarihi  : 10 Nisan 2015 12:05

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari