FacebookTwitterRSS
19 Eylül 2018, 22:39

Bayraktar delikanlı gibi davrandı

bayraktar-delikanli-gibi-davrandi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın istifasına ilişkin, "Sayın Erdoğan Bayraktar delikanlı gibi davrandı, inandığı şeyleri söyledi" dedi.

...

İSTANBUL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın istifasına ilişkin, "Sayın Erdoğan Bayraktar delikanlı gibi davrandı, inandığı şeyleri söyledi. 'Başbakanın verdiği talimatları yerine getirdim. Eğer o talimatlar yanlışsa yolsuzluğa kaynaklık yapıyorsam önce yargılanması gereken, istifa etmesi gereken kişi Erdoğan'dır' dedi. Bir Karadenizli delikanlı gibi davrandı" dedi. 

Kılıçdaroğlu, Ankara'dan Türk Hava Yollarına ait tarifeli uçakla geldiği Atatürk Havalimanı VİP Salonu'nda gazetecilerin sorularını cevapladı. 

Kemal Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin Erdoğan Bayraktar'ın istifası ve yaptığı açıklamalar hakkındaki görüşlerini sorması üzerine, "Sayın Erdoğan Bayraktar, delikanlı gibi davrandı, inandığı şeyleri söyledi. 'Başbakanın verdiği talimatları yerine getirdim. Eğer o talimatlar yanlışsa yolsuzluğa kaynaklık yapıyorsam önce yargılanması gereken, istifa etmesi gereken kişi Erdoğan'dır' dedi. Bir Karadenizli delikanlı gibi davrandı" diye konuştu. 

Kılıçdaroğlu, yeni bir operasyon yapılacağı iddiaları hakkında da şunları söyledi:

"Yolsuzluk, nerede yapılırsa üzerine kararlılıkla gidilmesi lazım. Bu ülkede 76 milyon yurttaşın, bu devlette hakkı vardır, payı vardır. Herkes vergi veriyor bu ülkeye. Dolayısıyla yolsuzluklara karşı bütün yurttaşların duyarlı olması lazım. Varsa bir yerde yolsuzluk, onun üzerine devletin yetkili organlarının kararlılıkla gitmesi gerekir. Hükümetin yapması gereken de bu işin önünü açmaktır."  (AA)
Kayıt Tarihi  : 25 Aralık 2013 21:15

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari