FacebookTwitterRSS
21 Eylül 2018, 06:17

CHP TRT'ye dava açtı

chp-trtye-dava-acti

ANKARA (AA) - CHP, "Milletçe Alkışlıyoruz" reklam filmini yayımlamadığı gerekçesiyle TRT hakkında Ankara İdare Mahkemesine dava açtı.

CHP Basın Biriminden yapılan yazılı açıklamada, Ankara ikinci bölge birinci sıra milletvekili adayı Avukat Şenal Sarıhan'ın, mahkemeye verdiği dava dilekçesine yer verildi.

Özel kanalların yayımladığı reklama, "yasaya aykırı olduğu" gerekçesiyle TRT tarafından yer verilmediği ileri sürülen dilekçede, reklamın içeriğinde bir kötüleme ya da hakaret olmamasına karşın tamamen keyfi bir değerlendirme ile iktidardan yana taraf olunarak "sakat bir işlem" kurulduğu iddia edildi.

Reklamın yasaklanması kararının, yasal bir dayanağının olmadığı savunulan dilekçede, Yüksek Seçim Kurulu kararına rağmen TRT'nin, devlet kanalı gibi değil iktidar partisinin kanalı gibi hareket ettiği öne sürüldü.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarına ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine atıfta bulunulan dilekçede, söz konusu idare işleminin, yürütmesinin durdurulması ve iptali talep edildi.

Kayıt Tarihi  : 14 Nisan 2015 16:08

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari