FacebookTwitterRSS
22 Eylül 2018, 05:39

Demirtaş: "barajı aşabilecek güçteyiz"

demirtas-baraji-asabilecek-gucteyiz

TBMM

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Meclis'te gazetecilerle yaptığı sohbet toplantısında partisinin seçim kampanyası, milletvekili aday listelerinin nasıl belirlendiği ve çözüm sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Milletvekili adaylarının karmaşık ve çok sayıda eleme sisteminin uygulanması sonucu belirlendiğini anlatan Demirtaş, "Barajı aşma kaygısıyla hassas davrandığımız tercihler oldu" dedi.

Seçim barajını aşma umutlarının büyüdüğünü belirten Demirtaş, şöyle konuştu:

"Oy oranlarımız anket firmaları ve yapılan döneme göre değişmekle birlikte, barajı aşabileceğimizi, o sınırda olduğumuzu söyleyebilirim. Bizim için baraj sorunu tümüyle ortadan kalktı diyebilecek durumda değilim.  Seçim bildirgemizi 21 Nisan'da İstanbul'da açıklayacağız. Kampanyamız yeni yaşam üzerine kurulu. Türkiye artık yeni bir yaşamı özledi. Küçük bir köyde bile kamplaşmadan, kutuplaşmadan dolayı komşular birbirinden korkar, nefret eder hale gelmiş. Buseçim döneminde bu kutuplaşma ve gerilimi düşürecek siyasetimiz olacak. Tansiyonu yükseltmeyeceğiz. Barışçıl, son derece demokratik neşeli, cıvıl cıvıl kampanya yapmak istiyoruz."

Muhabir: Ali Hakan Der

Kayıt Tarihi  : 08 Nisan 2015 15:29

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari