FacebookTwitterRSS
19 Eylül 2018, 22:44

Genel seçime doğru gidiş

genel-secime-dogru-gidis

İSTANBUL (AA) - MHP'nin İstanbul Milletvekili adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, milletvekilliği seçimlerinde aday olması için kendisine halktan büyük talep geldiğini belirterek, "Bu çerçevede bir değerlendirme yaptım, bundan kaçmayı kendi millet ve vatan anlayışıma aykırı buldum ve sayın Bahçeli'nin çok önceden yapmış olduğu nazik teklifin tekrar edilmesi neticesinde kabul ettim" değerlendirmesinde bulundu. 

 
MHP İstanbul İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, MHP'nin İstanbul 2. bölge 1. sıra milletvekili adayı İhsanoğlu, 4. Levent'teki il başkanlığını ziyaret etti. MHP İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş ile bir süre görüşen İhsanoğlu, daha sonra basın toplantısı düzenledi. 
 
İhsanoğlu, burada yaptığı açıklamada, geçen yıl yapılan Cumhurbaşkanı seçimlerinde "çatı aday" olarak gösterilmesinde, MHP'nin öncü rolü olduğunu aktardı. 
 
Milletvekilli seçiminde aday olması için halktan büyük talep geldiğini anlatan İhsanoğlu, "Nereye gitsem halktan da büyük bir talep vardı. Halk 'sizi Meclis'te görmek istiyoruz' dedi" ifadelerini kullandı. 
 
Oy veren vatandaşların yanı sıra oy vermeyenlerin de kendisini Meclis'te görmek istediğini söylediklerini bildiren İhsanoğlu, "Bu sırf halkımızın arzusu değil, aynı zamanda birçok siyasi liderin de arzusuydu. Bu çerçevede bir değerlendirme yaptım. Bundan kaçmayı kendi millet ve vatan anlayışıma aykırı buldum ve sayın Bahçeli'nin çok önceden yapmış olduğu nazik teklifin tekrar edilmesi neticesinde kabul ettim. Ve ben bundan dolayı mutluyum, şeref duyuyorum" değerlendirmesinde bulundu.
 
- "MHP, huzur ve güvenin teminatı" 
 
İhsanoğlu, MHP'nin Türkiye'deki güven ve huzurun teminatı olduğunu kaydederek, son günlerde Türkiye'de yaşanan gelişmelere değindi.
 
Ekmeleddin İhsanoğlu, şöyle devam etti: 
 
"Özellikle bu son günlerde Türkiye'nin yaşamakta olduğu kutuplaşmanın ötesinde çatışma ortamına sürüklenmek istendiği bir anda, MHP'nin duruşu ülkemizin huzuru ve ülkemizin barış içerisinde yeniden demokrasi tesis etme anlamında çok önemli hizmetleri olacağına inanıyorum." 
 
MHP'nin Türk milliyetçiliğinin temsilcisi olarak milletin gözünde mümtaz bir yer edindiğini vurgulayan İhsanoğlu, Türkiye'de çatışma ortamı yaşanmamasında ve kötü insanların emellerini gerçekleştirememesinde MHP ve Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin tavrının etkili olduğuna dikkati çekti. 
 
- "MHP'nin maksimum oy almasını sağlamalıyız" 
 
İhsanoğlu, Haziran'da yapılacak seçimde MHP'nin maksimum oy almasını sağlamaları gerektiğini bildirerek, "Çünkü MHP ne kadar güçlenirse Türkiye'de demokrasi o kadar güçlenecektir ve demokrasinin sırf bir parmak hesabından ibaret olmadığı görülecektir" değerlendirmesini yaptı. 
 
Toplantıda "bozkurt" işareti de yapan İhsanoğlu'nun, 19 Nisan'da MHP'nin İstanbul Milletvekili adaylarının tanıtılacağı toplantı sonrası halkla buluşacağı belirtildi. 
 
 
Muhabir: Uğur Aslanhan 
Yayınlayan: Nurettin Coşkun
Kayıt Tarihi  : 16 Nisan 2015 17:28

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari