FacebookTwitterRSS
25 Eylül 2018, 01:35

Hatay Bağımsız Milletvekili Eryılmaz: "Bağımsız adaylığımı çekmem için CHP'den arayanlar oldu."

hatay-bagimsiz-milletvekili-eryilmaz-bagimsiz

TBMM - Kubilay Çelik

 
Hatay Bağımsız Milletvekili Refik Eryılmaz, AA muhabirinin, aday gösterilmediği partisi CHP'den istifa etmesi ve seçim bölgesinden bağımsız aday olarak başvurmasına ilişkin sorularını yanıtladı.
 
Yoğun çalışmasına karşın listede yer verilmemesi nedeniyle seçmen tabanının da tepkili olduğunu ifade eden Eryılmaz, CHP'nin, "Hatay nasıl olsa CHP'lidir, kimi listeye koysak ona oy verirler" anlayışına tepki amacıyla bağımsız aday olduğunu belirtti.
 
Halkın istediği ismin liste dışı bırakıldığına dikkati çeken Eryılmaz, "Koltukla bir işimiz olmaz ama tabanın onuruyla gururuyla bu şekilde oynanmasını doğru bulmuyorum. Halkın istediği ismin liste dışı bırakılması, bardağın taşmasına neden oldu. Parti, halka rağmen aday belirleme yönteminden kesinlikle vazgeçmesi gerekiyor. Biz de bunun için, halkın vicdanının sesi için aday olduk" dedi.
 
"Geri adım atmayacağımı söyledim" 
 
Eryılmaz, adaylığını çekmesi için CHP yönetiminden arayanlar olduğunu belirterek, "Bağımsız aday başvurumu geri çekmem için CHP yönetiminden arayanlar oldu ancak bu konuda geri adım atmayacağımı söyledim" diye konuştu.
 
Suriye politikasından dolayı listeye alınmamış olabileceğini anlatan Eryılmaz, "Eğer neden buysa, demek ki bizim oradaki halkın ve partinin farklı düşüncelere sahip olduğu sonucu ortaya çıkıyor. Ben halkın, bu konudaki siyasi bakış açısını yansıtmaya çalıştım. Biz orada savaş olmasın diye mücadele verdik. Bizim kimsenin yanında şu veya bu şekilde bir desteğimiz olmadı" diye konuştu.
 
Eryılmaz, liste dışı kalmasında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı'nın dahlinin olduğunu duyduğunu, ancak bunun ne derece doğru olduğunu bilmediğini sözlerine ekledi.
Kayıt Tarihi  : 13 Nisan 2015 15:37

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari