FacebookTwitterRSS
21 Eylül 2018, 06:23

Kılıçdaroğlu: "Türkiye'nin geleceğine kilitlenmemiz lazım."

kilicdaroglu-turkiyenin-gelecegine-kilitlenme

TBMM
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'te gazetecilere yaptığı açıklamada, partisinin milletvekili aday listesini değerlendirdi.
 
Milletvekili aday listesinde yer almayan bazı aday adaylarının sitem ettiğine ilişkin soru üzerine Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:
 
"İster ön seçim ister kontenjandan adaylık başvurusunda bulunan bütün arkadaşlar çok değerli. Bütün arkadaşlarıma şükran borçluyum. Ama bir gerçek var. 55 yerde ön seçim yaptık. Dolayısıyla bizim kontenjan sayımız son derece sınırlı. Gönül isterdi ki bütün arkadaşlarıma yer vereyim. Ama maalesef öyle bir şansımız yok. Listeye girmemesine karşı son derece sıcak, güzel mesajlar veren arkadaşlarımız var. 'Biz çalışacağız' diyen arkadaşlarımız var. Olay bireysel olay olmayı çoktan aşmıştır. Olay, CHP'yi iktidara taşıma günüdür. Dolayısıyla bizim bütün çabamızı bunun üzerine yoğunlaştırmamız lazım. Elbette hepimiz insanız. Listelerde yer almadığımız zaman burukluk yaşayabiliriz, üzülebiliriz. Ama bunları geçici bir süre için yapmalıyız. Türkiye'ye, Türkiye'nin geleceğine kendimizi kilitlememiz lazım."
 
Kılıçdaroğlu, "AK Parti'nin listesi saray ağırlıklı mı yoksa Başbakanlık ağırlıklı mı?" sorusu üzerine, "Onu sarayda oturana soracaksınız. Çünkü asıl aktör o. Diğeri vesayet altında" dedi.
 
Kemal Kılıçdaroğlu, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun MHP'den milletvekili adayı gösterilmesine ilişkin soruya da "Mutlu oldum. Çok değerli, birikimli birisinin parlamentoda olması her zaman iyidir" yanıtını verdi.
 
Muhabir: Seval Güler-Kubilay Çelik

Kayıt Tarihi  : 08 Nisan 2015 14:07

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari