FacebookTwitterRSS
22 Eylül 2018, 11:22

Numan Kurtulmuş: "Çözüm sürecini kararlılıkla yürüteceğiz."

numan-kurtulmus-cozum-surecini-kararlilikla-y

ORDU

 
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, genel seçimlerde AK Parti'den 1. sıra milletvekili adayı olduğu memleketi Ordu'daki bir otelde, belediye başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.
 
Kurtulmuş toplantıda yaptığı konuşmada, yeni Anayasa'yı yapacak çoğunluğu elinde bulunduracak bir parlamento oluşacağına inandıklarını belirterek, "Artık Türkiye'nin bundan sonra geriye dönüşü yok" dedi.
 
Çözüm süreci
 
Kurtulmuş, Türkiye'nin en önemli meselelerinden birinin de çözüm süreci olduğunu vurguladı.
 
Ülkenin 30 yıldır devam eden terör meselesiyle 50 bine yakın insanını kaybettiğini ve 1,2 trilyon dolar kayba uğradığını anımsatan Kurtulmuş, şöyle devam etti:
 
"Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanken başlattığı çözüm süreci Allah'ın izniyle kendi istikametinde yürüyor. Provokasyonlar oluyor, 6-7 Ekim olaylarını gördünüz, Ağrı'da olaylar oluyor, belki seçim sürecinde başka olaylar da olacak ama ne olursa olsun bu memlekette 77 milyon artık silahların susmasını, annelerin ağlamamasını istiyor, onun için bunu kararlılıkla yürüteceğiz. Çelme takmak isteyenler olacaktır, engel olmak isteyenler olacak ama sonuçta bu siyasi irade inşallah en kısa sürede bu büyük sorunu da halledecek ve Türkiye kalkınmasını ileriye gitmesine ve refahına harcayacaktır."
 
Muhabir: Gökhan Gücüklüoğlu
Kayıt Tarihi  : 14 Nisan 2015 13:48

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari