FacebookTwitterRSS
15 Ekim 2018, 23:49

Seçimler adeta bir referandumdur

secimler-adeta-bir-referandumdur

Kalkınma Bakanı Yılmaz "30 Mart'ta yapılacak seçimler adeta bir referandumdur. Başbakandan mı, başbakana saldıranlardan mı yanayız, istikrardan mı, istikrarın bozulmasından mı yanayız" dedi.

...

AĞRI

Partisinin seçim çalışmalarına katılmak ve temaslarda bulunmak üzere Ağrı'ya gelen Kalkınma Bakanı Cevdet  Yılmaz, AK Parti seçim bürosunda vatandaşlara hitap etti.

Yılmaz, dün Kars'ta Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kars Bölge Müdürlüğü'nde çok acı bir gün yaşadıklarını belirterek, hayatını kaybeden TÜİK çalışanlarına Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diledi. Bugün de Mersin'den acı haber alındığını söyleyen YIlmaz, trenle minibüsün çarpışması sonucu yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır dilediğini kaydetti.

Bakan Yılmaz, Ağrı'ya önemli hizmetler yaptıklarını ancak huzur ve kardeşlik ortamı olan çözüm sürecinin bu hizmetlerden çok daha önemli olduğunu vurgulayarak, "Başbakanımız, AK Parti, gövdesini taşın altına koyarak bu çözüm sürecini başlattı. Çok şükür bir yılı aşkın süredir şehit haberi alınmıyor, analar ağlamıyor. Çözüm sürecini başarılı bir şekilde tamamlayacağız. Bu çözüm sürecini istemeyenler var, eski günler geri gelsin diye düşünenler var, çözüm sürecini sabote etmek isteyenler var. Bunu yapanlar öncelikle başbakana, sonra da AK Parti'ye saldırıyorlar. Diyorlar ki başbakan, AK Parti güçsüz olursa bu çözüm süreci de yürümez. Güçlü hükümet, lider olmadan böyle zor bir mesele çözülmezdi" şeklinde konuştu.

Bu seçimin artık yerel seçimin de genel seçimin de ötesine geçtiğini söyleyen Yılmaz, şunları kaydetti.

"30 Mart'ta yapılacak seçimler adeta bir referandumdur. Başbakandan mı, başbakana saldıranlardan mı yanayız, istikrardan mı, istikrarın bozulmasından mı yanayız. Çözüm sürecinden mi, yoksa çözüm sürecini sabote etmek isteyenlerden mi yanayız. Ağrı gür bir sesle biz yeni Türkiye'den yanayız eski Türkiye'yi istemiyoruz diyecektir. Ekonomiden, sosyal hayattan, kalkınmadan, gelişmeden yanayız diyecekler. 30 Mart'ta sandıklardan gümbür gümbür AK Parti çıkacak. Bundan sonra kamu yatırımlarının yanı sıra en fazla üzerinde duracağımız özel sektör yatırımları olacak. Çünkü özel sektör olmadan bir bölgenin kalkınması mümkün değil. Sadece kamu yatırımlarıyla olmuyor. Ağrı'yı teşvik kapsamına aldık en büyük teşvikleri veriyoruz fakat en büyük teşvik huzur ortamıdır. Buralarda daha fazla refah istihdam oluşturacağız gençlerimize çocuklarımıza daha iyi bir gelecek hazırlayacağız." (AA)
Kayıt Tarihi  : 20 Mart 2014 15:01

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari