FacebookTwitterRSS
19 Eylül 2018, 07:21

Domuz gribi can almaya devam ediyor.

domuz-gribi-can-almaya-devam-ediyor

MUĞLA (AA) - Muğla'da, yüksek ateş ve halsizlik şikayetiyle başvurduğu hastaneden İzmir'e sevk edilen hasta, burada hayatını kaybetti.

Kavak Mahallesi'nde yaşayan ve 4 Mart'ta yüksek ateş ve halsizlik şikayetiyle Yatağan Devlet Hastanesine başvuran Rasim Kaya (58), burada bir süre tedavi gördükten sonra "domuz gribi" (H1N1) şüphesiyle İzmir'deki özel bir hastaneye sevk edildi.

Burada 20 Mart'ta "domuz gribi" teşhisi konulan Kaya, dün akşam yaşamını yitirdi.

Muğla Sağlık Müdürü Cihan Tekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastanın viral enfeksiyona bağlı olarak yüksek ateş ve halsizlik şikayetiyle Yatağan Devlet Hastanesine geldiğini, buradaki tedavisinin ardından İzmir'deki özel bir hastaneye sevk edildiğini söyledi.

Hastanenin başhekiminden edindikleri bilgiye göre Rasim Kaya'nın "domuz gribi" nedeniyle dün saat 19.00 sıralarında yaşamını yitirdiğini bildiren Tekin, şöyle konuştu:

"Domuz gribinin diğer viral enfeksiyonlardan herhangi bir farkı yok. Her yıl gripten çok sayıda ölüm gerçekleşiyor. Kanser tedavisi gören veya kronik rahatsızlığı bulunan hastalar, bağışıklık sisteminin çökmesi nedeniyle viral enfeksiyonlarla ölebiliyor. Bu nedenle vatandaşlarımız bol sıvı tüketerek, bol miktarda vitamin alarak ve spor yaparak kendilerini domuz gribi ve diğer viral enfeksiyonlardan koruyabilir."

Kayıt Tarihi  : 25 Mart 2015 13:00

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari