FacebookTwitterRSS
22 Eylül 2018, 11:22

Balotelli ırkçı mesajlara maruz kaldı

balotelli-irkci-mesajlara-maruz-kaldi

ANKARA (AA) - İngiltere Premier Lig ekiplerinden Liverpool'un golcüsü Mario Balotelli'ye bu sezon sosyal medya sitelerinden 4 binin üzerinde ırkçılık içerikli mesaj yollandı.

Futbolda ırkçılık ve ayrımcığa karşı kampanyalar yürüten İngiliz kuruluş "Kick It Out" tarafından yapılan araştırmada, 2014 Ağustos'undan bu yıl mart ayına kadar geçen süreçte sosyal medya sitelerinde ve forumlarında İngiltere Premier Lig kulübü, futbolcuları ve taraftarı hakkında yapılan ırkçı içerikli mesajlar incelendi.

Araştırmaya göre, Premier Lig'le ilgili ırkçılık ve ayrımcılık içeren yaklaşık 134 bin mesaj atılırken, bunların 39 bini futbolculara yönelik oldu. Liverpool'un İtalyan futbolcusu Mario Balotelli'ye ilişkin ayrımcılık içeren 8 binin üzerinde mesaj atılırken, bunların yüzde 52'si ırkçılıkla ilgili oldu.

 Liverpool'dan Daniel Sturridge ile Arsenal'dan Danny Welbeck üzerine ise ayrımcılık içerikli 1 buçuk milyonun üzerinde mesaj atıldı.

Ayrımcılık içerikli mesajların en çok atıldığı İngiliz kulüpleri Chelsea (20 bin), Liverpool (19 bin), Arsenal (12 bin), Manchester United ve Manchester City (11 bin) olarak belirlendi.

Kayıt Tarihi  : 17 Nisan 2015 14:39

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari