FacebookTwitterRSS
19 Eylül 2018, 07:21

Kuyt:"Fenerbahçe iyi oyuncuların peşinde"

kuytfenerbahce-iyi-oyuncularin-pesinde

BURSA

Fenerbahçeli oyuncu Dirk Kuyt, Fenerbahçe gibi bir kulübün her zaman iyi oyuncuların peşinde olduğunu belirterek, bunu kendini geliştirmek için yaptığını söyledi.

Kuyt, maç sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, sezon sonunda Fenerbahçe'den ayrılacağını hatırlattı.

Bir gazetecinin, "Bugün Fenerbahçe'nin transfer listesinde bulunan Fernandao ve Ozan Tufan'a karşı top oynadınız. Bu konuda neler düşünüyorsunuz?" sorusu üzerine Kuyt, Fenerbahçe'nin geleceğe baktığını söyledi.

Fenerbahçe'nin yardıma ihtiyacı olduğu takdirde her zaman yanında olacağını teknik direktör İsmail Kartal'a söylediğini anlatan Kuyt, şöyle devam etti:

"Gazetelerin ve televizyonların transfer spekülasyonlarıyla ilgili yapılan haberlere takılmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Normalde Fenerbahçe gibi bir kulüp her zaman iyi oyuncuların peşinde olur. Kendini geliştirmek için bunu yapar. Geçen hafta bir gazetede bir şey gördüm. Bu gazetelerin birinde takım içinde sevilmediğim yazıyordu. Aynı zamanda haberde, 'Ben kendimi, kendi takımım için korumak istiyormuşum ve Fenerbahçe için elimden gelen her şeyi yapmayacakmışım' deniyordu. Ben bu haberle ilgili sinirli değilim ama çok üzgünüm ve hayal kırıklığına uğradım. Çünkü oyuncularla aramdaki ilişki gayet iyi."

"Hocamız benim için bir hocadan da öte"

Bu konuya örnek veren Kuyt, geçen akşam takım arkadaşları Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel'in kendisini bir akşam yemeğine davet ettiğini söyledi. Bu tarz haberler yazıldığında şaşırdığını dile getiren Kuyt, şunları söyledi:

"Aynı zamanda o haberi yapan arkadaş, Fenerbahçe için oynamak istemediğimi, kendimi korumak istediğimi ve Feyenord'a sakladığımı yazmış. Eskişehir maçından önce hocamız bana tekrar oynamak için hazır olduğumu söyledi. Daha sonra, 'Kuyt, ben seni seviyorum. Bu takımda sana ihtiyacım var ama bir yandan da sana özen göstermek sana dikkat etmek ve korumak zorundayım' dedi. Beraber oturduk, tartıştık ve maç günü bana ilk 11'de olmayacağımı açıkladı. Ben ona teşekkür ediyorum. Çünkü hocamız benim için bir hocadan da öte."

Muhabir: Cem Şan, Volkan Bayraktar

Kayıt Tarihi  : 29 Nisan 2015 09:20

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari