FacebookTwitterRSS
22 Eylül 2018, 01:44

Saldırganların cezası belli oldu

saldirganlarin-cezasi-belli-oldu

İSTANBUL

Anadolu Adalet Sarayı 22. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuksuz yargılanan 6 sanık ile avukatları katıldı.

Duruşmada son sözleri sorulan sanıklardan Umur Tike, "Daha önce çalışıyordum, işimden gücümden oldum. Şimdi yine işimden olmak istemiyorum. Mahkemenin adaletine sığınıyorum" dedi.

Sanık Serkan Çeler de önceki savunmalarını tekrar ettiğini belirterek, "Bu olaydan dolayı çok mağdurum. 4 çocuk babasıyım. Adaletinize güveniyorum" diye konuştu.

Sanık Yunus Zengin de "Herhangi bir kastım yoktu. Polisleri ben aradım. Bende ele geçen ayakkabıyı, alevlerin arasından almıştım. Polis benim Diyarbakırlı olduğumu öğrenince hakkımda işlem yaptı. Beraatimi istiyorum" ifadelerini kullandı.

Diğer sanıklar Engin Güzel, Mahsun Çelik, Serkan Çelik de önceki savunmalarını tekrar ettiklerini belirterek, beraatlerini istedi.

Mahkemenin kararı

Mahkeme, sanıklar Mehmet Gülsün, Erdal Gülsün, Emre Turanlı, Burak Kavakyanı, Serkan Çelik, Ferhat Ataç ve Yunus Zengin'i, "hırsızlık" suçundan 1 yıl 5 ay 15'er gün hapis cezasına çarptırdı. Sanıkların "mala zarar verme" ve "iş yeri dokunulmazlığını ihlal" suçlarından ise beraatine hükmetti.

Sanıklar Mehmet Hacı Bozkurt, Engin Güzel ve Mehmet Hanifi Yaman'ın da "iş yeri dokunulmazlığını ihlal" suçundan beraatine karar veren mahkeme, "hırsızlık" ve "mala zarar verme" suçlarından da 4 yıl 7'şer ay hapisle cezalandırılmalarını kararlaştırdı. 

Sanıklar Mahsun Çelik, Serkan Çeler ve Umur Tike'ye de "mala zarar verme", "iş yeri dokunulmazlığını ihlal" ve "hırsızlık" suçlarından 7 yıl 11'er ay hapis cezası verildi.

Muhabir: Filiz Kınık

Kayıt Tarihi  : 21 Nisan 2015 15:34

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari