FacebookTwitterRSS
26 Eylül 2018, 03:09

Ali Yalçın hak kayıplarını savundu

ali-yalcin-hak-kayiplarini-savundu

ANKARA - Özcan Yıldırım

Eğitim-Bir Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, yaptığı açıklamada, KPSS'deki usulsüzlük soruşturmasının vahim bir gerçeği ortaya çıkardığını söyledi.

YÖK Denetleme Kurulu, Jandarma Kriminal, Emniyet Bilişim Uzmanlığı ve TÜBİTAK raporları ile ilgili kurumların gönderdiği yazıların, usulsüzlüğü belgeler nitelikte olduğuna dikkati çeken Yalçın, soruşturmayı yürüten yeni savcıların tespit ettiği gerçeklere karşılık milyonlarca kişinin hakkının yenildiği bir durumun görmezden gelinmesinin kabul edilemeyeceğini dile getirdi.

Yalçın, usulsüzlükten dolayı hak kayıplarının bulunduğuna işaret ederek, şöyle konuştu:

"Hak kayıplarının giderilmesi için devlet sorumluluğunu yerine getirmelidir. Söz konusu kişilerin mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli adımlar atılmalıdır. Yapıldığı iddia edilen organize usulsüzlüğün toplumda meydana getirdiği hayal kırıklığının tamiri için suç işlemiş kişi ve grupların en hızlı şekilde ve adil yargılanma ilkesi çerçevesinde yargılanmasını, gerçeğin ortaya çıkartılmasını ve hak etmediği halde işgal ettikleri makamların gerçek sahiplerine verilmesini de talep ediyoruz. Gençlerimizin geleceğinin çalınmasına göz yumamayız. İddialar ışığında, binlerce gencin umutlarının söndüğü 2010'da KPSS sorularının çalınmasını kul hakkı olarak değerlendiriyor, gereken her şeyin hukuk çerçevesinde yapılmasını istiyoruz."

Kayıt Tarihi  : 22 Nisan 2015 15:14

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari