FacebookTwitterRSS
22 Eylül 2018, 01:42

EKPSS'de son gün bugün

ekpssde-son-gun-bugun

ANKARA

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre,  EKPSS ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca, 2014 EKPSS sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacak.

Bu kapsamda, tercih işlemleri, bugün sona erecek ve tercih süresi uzatılmayacak. Tercih yapmak isteyen adayların bugün saat 23.59'a kadar tercihlerini, "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden elektronik ortamda ÖSYM'ye ulaştırmaları gerekiyor. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak.

Adayların tercihlerinin, ÖSYM'ye ulaştığından emin olmaları için ekranda, "2015-EKPSS/Kura tercihleriniz başarı ile ÖSYM'ye bildirilmiştir" ifadesini görme zorunluluğu bulunuyor. İşlemlerini tamamlayanların,  verilen süresi içinde "https://ais.osym.gov.tr" adresinden tercih bilgilerini mutlaka kontrol etmesi ve yazıcıdan tercih listesinin dökümünü alarak saklamaları gerekiyor.

Tercihlerin geçerli olabilmesi için ÖSYM'ye internet aracılığıyla gönderildiği gün itibarıyla, sınava girilen öğrenim düzeyindeki bir okuldan veya programdan mezun olunması zorunluğu bulunuyor.

Muhabir: Yıldız Seçil Aktaş

Kayıt Tarihi  : 24 Nisan 2015 14:21

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari