FacebookTwitterRSS
19 Eylül 2018, 07:16

Görmez:"Diyanet siyasetin malzemesi haline getirilmemeli"

gormezdiyanet-siyasetin-malzemesi-haline-geti

ANKARA - Aynur Ekiz

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Ortadoğu'da son dönemde acı hadiseler yaşandığını söyledi.

Herkesin isteğinin Türkiye'yi daha iyi noktalara götürmek olduğunu ifade eden Gönrmez, "Etrafımız ateş çemberi. Millet olarak bizim sığınabileceğimiz başka bir ülke, başka bir dünya yok. Biz onların umudunu boşa çıkaracak bir tavır, davranış ve üslup içerisinde olmamalıyız" dedi.

Milletvekili genel seçimleri öncesinde siyasilerin kullandığı üsluba dikkati çeken Görmez, "Bizim çağrımız her müminedir. Herkesin daima yapıcı bir gönül dili kullanmasını isteriz. Mümkün olduğu kadar hiç kimse birbirinin kalbini, gönlünü kırmasın" diye konuştu.

"Diyanet siyasetin malzemesi haline getirilmemeli"

Prensip olarak siyaset adamları ile karşılıklı diyalog içinde olmamayı tercih ettiğini aktaran Görmez, şunları kaydetti:

"Herhangi bir siyasi partinin topluma düşüncelerini sunma adına dinle ilgili fikirleri, Diyanet ile ilgili düşünceleri olabilir ve bunu toplumla paylaşabilir ancak Diyanet İşleri Başkanlığı, siyasetin bir malzemesi haline getirilmemeli."

Diyanet personeline "siyaset yasağı" genelgesi

Görmez, geçen mart ayında tüm il ve ilçe müftülüklerine gönderdiği 7 Haziran Genel Seçimlerine ilişkin genelgeyi hatırlatarak, "İnsanlar arasında birliği, beraberliği bozan bir üsluptan uzak durarak, bu birlik ve beraberliğin bozulmaması için daima barışın dilini ayakta tutmak için çaba göstermemiz gerekiyor" değerlendirmesinde bulundu.

Kayıt Tarihi  : 28 Nisan 2015 13:20

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari