FacebookTwitterRSS
22 Eylül 2018, 01:39

Hatipoğlu:"ücretsiz aşı yapan tek ülke biziz"

hatipogluucretsiz-asi-yapan-tek-ulke-biziz

İSTANBUL

Atatürk Havalimanı Fatih Ergökmen Toplantı Salonu'nda düzenlenen " Hac ve umreye gidecek vatandaşlarımızasağlık yardımı" konferansında konuşan Hatipoğlu, yolculuğa çıkacak vatandaşları sağlık açısından oluşabilecek risklere karşı doğru bilgilendirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Hatipoğlu, yolculuların evlerine sağlıklı dönmesi için hijyen kurallarına çok dikkat etmeleri gerektiğinin altını çizerek, "İster Ebola olsun, ister MERS olsun, ister tüberküloz olsun, veba olsun, kolera olsun, aklınıza hangi enfeksiyon gelirse gelsin, ellerinizi iyi yıkıyorsanız bütün bu enfeksiyonlardan yüzde 50 korunmanız mümkün. Eğer kalabalık yerlerde maske de takıyorsanız bu ihtimal yüzde 70'lere kadar varabiliyor" değerlendirmesini yaptı.

Hac ve umreye gidecek vatandaşlar için seyahat sağlığı merkezleri oluşturduklarını ifade eden Hatipoğlu, bu merkezlerin sayısını geçen yıl 43'e çıkardıklarını belirtti.

Hatipoğlu, bu merkezlere ulaşmanın artık çok kolay olduğunu dile getirerek, "Burada ücretsiz aşı yapıyoruz. Vatandaşını korumak amacıyla ücretsiz aşı yapan tek ülkeyiz" dedi.

Konferansta, Çanakkale Kara Savaşları'nda şehit olan sağlık görevlilerine ilişkin hazırlanan kısa filmin gösterimi de yapıldı.

Kayıt Tarihi  : 22 Nisan 2015 17:02

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari