FacebookTwitterRSS
26 Eylül 2018, 03:09

Yakup Akkaya:"emin adımlarla gidiyoruz"

yakup-akkayaemin-adimlarla-gidiyoruz

BALIKESİR (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, "Yüzde 35 tek başına iktidar olma anlamında küçümsenecek bir rakam değil. Biz de buna emin adımlarla gidiyoruz" dedi.

Partisinin Balıkesir İl Başkanlığı'nı ziyaretinde konuşan Akkaya, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimde, tek başına iktidar olacak sonuç almayı hedeflediklerini söyledi.

İl il gezerek seçim çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Akkaya, şöyle devam etti:

"Yaşanacak bir Türkiye için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başbakan olacağı bir seçime giriyoruz. CHP, 7 Haziran akşamı tek başına iktidar olacak sayıyı bulacaktır. Genel Başkanımız yüzde 35 rakamlarını verirken küçümseyenler olabilir ama unutmayın ki 2002'de malum zihniyet yüzde 34 oyla tek başına iktidar oldu. Yüzde 35, tek başına iktidar olma anlamında küçümsenecek bir rakam değil. Biz de buna emin adımlarla gidiyoruz. CHP olarak ana hedeflerimiz var. Birinci hedefimiz, bu ülkeye ileri demokrasiyi getireceğiz. İkinci hedefimiz de kalkınmanın sağlanmasıdır. İleri demokrasiyi bu ülkede tesis ettikten sonra insanlara bir öz güven gelecek, o güvenle kalkınmanın sağlanması konusunda emin adımlarla ülkemiz yoluna devam edecektir."

Akkaya, ekonomideki gelir dağılımının adaletsiz olduğunu ileri sürdü.

Zenginin çok zengin, yoksulun çok yoksul duruma geldiğini savunan Akkaya, "2002'de nüfusun yüzde 1'i servetin yüzde 39'una sahipken, 2014'te nüfusun yüzde 1'i servetin yüzde 54'üne sahip. Hedefimiz, bu 4 yıl içinde bu durumu 2002'deki oranlara indirmektir. Gelir dağılımındaki adaletsizliği CHP iktidarında ortadan kaldıracağız" diye konuştu.

Kayıt Tarihi  : 22 Nisan 2015 15:10

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari