FacebookTwitterRSS
21 Eylül 2018, 06:16

Alemdağ 3 yıl trafiğe kapatılacak

alemdag-3-yil-trafige-kapatilacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstasyon kazı çalışmaları nedeniyle Alemdağ Caddesi'nin üç yıl süre ile trafiğe kapatılacağını bildirdi.

...

İSTANBUL

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Anadolu yakasının ikinci metrosu için yapılan çalışmalarda istasyon inşaatlarına başlandığı belirtildi. 

Çalışmaların kısa sürede bitirilmesinin planlandığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: 
"Rekor sürede bitirilecek olan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metrosu için Ümraniye istasyonu kazı çalışmaları başlıyor. İstasyon kazı çalışmaları nedeniyle, Ümraniye Belediyesi eski binası önünde Alemdağ Caddesi, üç yıl süre ile trafiğe kapatılacak." 

Açıklamada, caddenin trafiğe kapatılması nedeniyle planlanan alternatif yollar, şu şekilde aktarıldı: 
"Alemdağ Caddesi, Suiş Caddesi kesişimi ile Alemdağ Caddesi-Sütçü İmam Caddesi bağlantısı arasında kalan kesim trafiğe kapatılacağından, Tepeüstü istikametinden Alemdağ Caddesi güzergahını kullanarak Çamlıca veya Libadiye kavşağı istikametine gitmek isteyen araçlar,  Alemdağ Caddesi-Suiş Caddesi-Menteşoğlu Caddesi-Alemdağ yanyol güzergahını kullanarak Libadiye kavşağına ulaşabilecekler. 

Çengelköy istikametinden gelip Natoyolu Caddesi'ni (Mehmet Akif Ersoy Caddesi) kullanarak Tepeüstü istikametine gitmek isteyen araçlar ise Alemdağ yanyol-Alemdağ Caddesi ve Sütçü İmam Caddesi güzergahını kullanarak Tepeüstü istikametine gidebilecekler. 
Libadiye kavşağından gelip Alemdağ Caddesi ve Sütçü İmam Caddesi'ni kullanarak Tepeüstü istikametine gidecek sürücüler için herhangi bir değişiklik olmayacaktır." 

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu

Metro hattı, Taşdelen ve Sultanbeyli üzerinden Sabiha Gökçen Havaalanı'na kadar uzayacak. Hat uzunluğu 20 kilometre olan ve 16 istasyonun bulunacağı metro hattı, 38 ayda tamamlanacak. Hattaki metro araçları, Kadıköy-Kartal metrosundaki gibi makinistsiz kullanılabilecek. (AA)
Kayıt Tarihi  : 20 Mayıs 2013 22:05

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari