FacebookTwitterRSS
23 Eylül 2018, 06:46

Anadolu Yazarlar Birliği merkezini İstanbul'a taşıdı

anadolu-yazarlar-birligi-merkezini-istanbula-

İSTANBUL (AA) - Anadolu Yazarlar Birliği Genel Başkanı Yusuf Tosun, "Birliğimiz ekim ayı itibarıyla merkezini Üsküdar olarak belirlemiştir. Birlik olarak genç kuşaklar içerisindeki yeni yazar, sanatçı, düşünür ve edebiyatçıların yetişmesine ortam hazırlamayı ve imkan sağlamayı hedeflemekteyiz" dedi.

Tosun, 7 yıldır Şanlıurfa'da faaliyet yürüten Anadolu Yazarlar Birliği'nin merkezinin İstanbul'a taşınması dolayısıyla düzenlenen toplantıda, kültür ve sanat alanında, "merkez" ile "taşra" ayrımı yapıldığını söyledi. 

Bu farkın kapanması için çalıştıklarını anlatan Tosun, dezavantajlı durumda olan Anadolu'nun muhtelif bölgelerindeki sanatçı ve yazarlar için bir platform olduklarını kaydetti.

Tosun, birliğin yeni yolculuğunda da Anadolu'nun kültür sanat alanındaki gür sesinin kurumsal anlamdaki temsilcisi olma yolunda gayret göstermeye devam edeceğini belirterek, şunları söyledi:

 "Birliğimizin kuruluş yeri Şanlıurfa'dır. Birliğimiz Ekim ayı itibariyle merkezini Üsküdar olarak belirlemiştir ve yeni yönetim kurulunu oluşturmuştur. Birlik olarak genç kuşaklar içerisindeki yeni yazar, sanatçı, düşünür ve edebiyatçıların yetişmesine ortam hazırlamayı ve imkan sağlamayı hedeflemekteyiz. Yazma faaliyetini sürdüren veya sanatını icra etmeye çalışan fakat yerel kalmış olan yazar, düşünür ve sanatçıların ülke genelinde tanınması ve faaliyetlerin sürdürülmesi için çalışmalar yürütmekteyiz." 

AA Ortadoğu ve Afrika Haberleri Yayın Yönetmeni Turan Kışlakçı da edebiyatın çok evrensel olduğunu kaydederek, "Dil bilmeye gerek yok. Şiir ve edebiyat bu coğrafyayı birleştiren unsurlardan biridir" dedi. 

Toplantıya, birliğin yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda yazar ve şair  katıldı.

Kayıt Tarihi  : 05 Ocak 2015 13:20
Güncelleme Tarihi : 05 Ocak 2015 15:34

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari