FacebookTwitterRSS
15 Ekim 2018, 23:48

Antika tutkunları ve ekolojik ürün takipçileri haydi Üsküdar'a...

antika-tutkunlari-ve-ekolojik-urun-takipciler

Bir tarafta ender bulunan plaklar, yarım yüzyıllık porselen takımları, ilk basım kitaplar ve sayısız antika obje; diğer tarafta kokusuyla müsemma yüzde yüz doğal sebze ve meyveler... Hepsi Üsküdar da görücüye çıktı. 

 

Bu hafta ilk kez kurulan antika ve ekolojik pazarda stand sahiplerinin kimi ürünlerine alıcı bulmaya, kimi de koleksiyonunu ziyaretçilerle paylaşmaya gelmiş. Tıpkı 4 bine yakın plak koleksiyonunun sahibi Naci Keklik gibi... Antika Sokağı'nın başından duyulan müzik sesine doğru gittiğinizde Naci Bey güleryüzü ve plaklarıyla sizi karşılıyor. 70'ler, 80'ler ve 90'ların eşsiz sesleri: Ayla Dikmen, Esmeray, Erkin Koray, Asu Maralman, İlhan İrem ve Yeliz, ilk gün için Naci Bey'in seçtikleri arasında yer alıyor. Dinlediğiniz şarkılarla kulaklarınızın pası silinirken cezbedici kokusu ve görüntüleriyle meyve ve sebzeler sizi çağırıyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylı, tohumlarında kimyasal ürün bulunmayan ve 10 yıl dinlenmiş toprakların mahsulü domates, biber, patlıcan; muz, çilek ve daha fazlası, ekolojik ürün severlerin ilgisini bekliyor.

 
Antika ve ekolojik pazarda kendiniz ve sevdikleriniz için alabileceğiniz birçok hediye seçeneği mevcut. En dikkat çekenler, cam ve ateşin birleşiminden oluşan rengarenk objeler... Camdan hayvan figürleri, yüzük ve kolyeler 10 ile 50 lira arasında değişen fiyatlarla satılıyor. 8 yıllık cam boncuk sanatı ustası Sema Hanım'ı çalışırken izleyebilir, ona bu ilginç sanata dair merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Ayrıca Antikalar Sokağı'nda ebru, resim, takı gibi workshoplara da katılabilirsiniz. 
 

Antika ve ekolojik pazar ilk gününde, Üsküdar Selami Ali Mahallesi Görümce Sokak'ta onlarca antika ve ekolojik ürün sevdalısına ev sahipliği yaptı.

 

Kübra ERTEN 

Kayıt Tarihi  : 04 Mayıs 2013 21:19
Güncelleme Tarihi : 06 Mayıs 2013 09:41

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari