FacebookTwitterRSS
22 Eylül 2018, 05:37

Başkan Türkmen, Üsküdar halkını sevindirdi.

baskan-turkmen-uskudar-halkini-sevindirdi

Başkan Hilmi Türkmen, Yavuztürk Fatih Camii’nin temel atma töreninde 2B Yasası ve Kentsel Dönüşüm konusunda iki müjdeli haberi  birden verdi.

Yavuztürk Mahallesi’nde Fatih Camii’nin temel atma törenine Üsküdar İlçe Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti Üsküdar ilçe Başkanı Halit Hızır ve Üsküdar Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir’in yanı sıra Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.


CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA TÖRENLERE KATILACAK

Programda konuşan Başkan Hilmi Türkmen, seçim öncesi verdikleri sözlerden birisini yerine getirdiklerine vurgu yaparak, "30 Mart seçimlerinden sonra ilk temeli atıyoruz. Bunun da bir caminin olması bizleri ayrıca mutlu etti. Önümüzdeki Nisan ve Mayıs ayları içerisinde 20’ye yakın temel atıp açılış yapacağız. Bu açılışlara Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'da katılacaktır" dedi.


İKİ MÜJDELİ HABER BİRDEN

Başkan Hilmi Türkmen, Yavuztürk Mahallesi’nin iki önemli problemi olduğuna vurgu yaparak, "Bunlardan birisi 2B Yasası İmar Yasası ve Kentsel dönüşüm konusu. Bu konularla ilgili sokaklarda bilen ya da bilmeyen kişiler sizlerin kafalarını karıştırmak istiyorlar. Söylentilere itibar etmeyin. Seçim öncesi sizlere söz vermiştik. Bu can bu tende olduğu sürece verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. 2B işini hallettik. Sadece Yavuztürk’te değil tüm Üsküdar’da için sorun çözüldü. Tapularınız hayırlı olsun. İkinci konusu ise kentsel dönüşüm noktasında. Sokakları pankartlarla donattığımızda göreceksiniz. ‘2B tamam sıra kentsel dönüşümde’ diye. Kentsel dönüşümünde eli kulağında. Son noktaya geldik. Kentsel dönüşüme başlamak için son çalışmaları yapıyoruz. Yakında sizlerle toplantı yapıp ne getiriyor ne götürüyor onun da yakında müjdesini vereceğiz. Bu da şimdiden hayırlı olsun diyorum" dedi.

Başkan Türkmen, camii inşaatının kazasız belasız tamamlanmasını dileyerek sözlerini noktaladı.

Kaymakam Mustafa Güler de Yavuztürk Fatih Camii’nin hayırlı olmasını dileyerek başladığı konuşmasında "Türkiye’de zihinlerde ve yapılarda dönüşüm yaşanıyor. Camilerde artık sosyal mekanlar çoğaldı. Camiler insanları toplayan eğiten, öğreten yerlerdir. Kentsel dönüşüm sonrası insanların tüm ihtiyaçlarının karşılanacağı alanlara kavuşmuş olacağız." diye konuştu.

Törende konuşan Üsküdar Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir de camilerin önemine vurgu yaparak, "Camiler insanların toplanma yeridir. Kalben, bedenen ve zihnen bir araya gelinen yerlerdir. İnşallah  toplumda da camilerin kalplerin bir araya getirilme yeri olduğu anlayışı da yerleşecektir" dedi.

Yapılan konuşmalar sonrası, Kaymakam Mustafa Güler, Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır ve Üsküdar Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir birlikte camii inşaatının temeline dualar eşliğinde ilk betonu döktüler.

Kayıt Tarihi  : 24 Mart 2015 13:54
Güncelleme Tarihi : 24 Mart 2015 14:05

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari