FacebookTwitterRSS
23 Eylül 2018, 06:38

Davutoğlu: "Siyer bir yaşam felsefesidir."

davutoglu-siyer-bir-yasam-felsefesidir

İSTANBUL 

 
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, "Biz, dünyanın birçok yerinde, protestolar nedeniyle birçok insanın hayatını kaybettiği olaylar içinde yer almak veya bu olayları teşvik etmek yerine, peygamber efendimizi en güzel şekilde nasıl anlatabiliriz, nasıl anlayabiliriz derdinin peşine düştük" dedi. 
 
Sare Davutoğlu, kurucularından olduğu Meridyen Derneği'nin Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlediği "Türkiye'de tüm yönleri ile siyer çalışmaları" sempozyumunun açılışında yaptığı konuşmada, derneği ve sempozyumun zeminini oluşturan çalışmaları gerçekleştiren akademisyenleri tebrik etti. 
 
Siyer-i Nebi'nin kutsal bir emanet olarak müminler tarafından sahabe döneminden itibaren korunarak bugüne aktarıldığını dile getiren Davutoğlu, "Siyer yalnızca bir hayat hikayesi değil aynı zamanda bir yaşam felsefesidir. Siyer, dünyayı insanı ve toplumu ama en önemlisi de kendimizi tanımak, var oluşu anlamak ve yorumlama kılavuzumuz olmuştur" diye konuştu. 
 
Konuşmasının sonunda sempozyumun bilgi paylaşımıyla kalmamasını ve insanların hayatlarında yeni sorgulamalara vesile olmasını temenni eden Davutoğlu, sözlerini Hazreti Muhammed'in "Allahım, faydasız ilimden sana sığınırız" şeklindeki duasıyla tamamladı. 
 
Meridyen Derneği Başkanı Saliha Büyükdeniz de derneklerinin akademik bir platforma dönüşmesinin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek katılımcılara teşekkür etti. 
 
 
 
Muhabir: Etem Geylan
Kayıt Tarihi  : 10 Nisan 2015 08:46

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari