FacebookTwitterRSS
22 Eylül 2018, 01:47

Emine Erdoğan'dan "girişimci kadınlara" sertifika

emine-erdogandan-girisimci-kadinlara-sertifik

Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, ''1071 Girişimcilik Projesi'' kapsamında düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayan kadınlara sertifikalarını verdi.

...

ANKARA 

Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit ve çok sayıda milletvekili, ''1071 Kadın İş Hayatına Katılıyor'' sertifika töreni ile Keçiören Belediyesi Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) Binasının açılış törenine katıldı.

Tören öncesinde TOGEM'in yeni binasını, Bakan Ergün ile birlikte gezen Emine Erdoğan, kadınların el becerilerinin sergilendiği stantları gezerek, emeği geçen kadınlarla sohbet etti.

Ardından törene geçen Emine Erdoğan, burada yaptığı konuşmasında Mart ayında başlattıkları ''1071 Girişimcilik Projesi'' kapsamında düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan hanımları kutladı.

İstanbul Üsküdar’da mütevazı bir hayır hareketi olarak başlattıkları TOGEM'in, adeta bir kartopu gibi büyüyerek kısa zamanda ülkenin dört bir yanına ulaştığını ifade eden Erdoğan, ''Bugün Türkiye’nin tamamını kucaklayan bir gönül hareketine dönüşen TOGEM’e kuruluşundan bugüne emeği geçen, katkısı olan herkesi kutluyorum'' dedi.

Keçiören TOGEM ’in faaliyetlerini halka halka genişleterek yoluna devam etmesinin heyecanlarını artırdığını belirten Erdoğan, yeni binasıyla Keçiören TOGEM'in önümüzdeki yıllarda çok daha büyük, çok daha kapsamlı çalışmalara, başarılara imza atacağına inanıldığını kaydetti.

Emine Erdoğan, 3 yıl önce Keçiören TOGEM'i kurarken belirledikleri hedefleri hatırlatarak, ''İlk hedefimiz dar gelirli, mağdur ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmaktı. İkinci hedefimiz ise, çeşitli projeler geliştirerek ülkemizin, insanlarımızın gelişimine ve ilerlemesine yardımcı olabilmekti'' diye konuştu.

Aile ekonomisine katkı sağlayabilecekleri bir kapı araladık
Keçiören TOGEM olarak, 26 Mart 2013'te ''1071 Girişimcilik Projesi'' adıyla bir proje başlattıklarını da anımsatan Erdoğan, Ankara’nın tüm ilçelerini kapsayan projenin, KOSGEB, Türkiye Odalar Borsalar Birliği ve Keçiören Belediyesi tarafından da desteklendiğini söyledi. 
Emine Erdoğan, ''Aradan geçen 9 ayın ardından, projemizin ilk meyvelerini toplamaya başladığımıza şahitlik etmenin heyecanı içindeyim. Proje kapsamında, iki dönem halinde yürüttüğümüz Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayan hanım kardeşlerimiz sertifika almaya hak kazandılar. Başlangıçta bin 71 hanım kardeşimize ulaşmak hedefiyle yola çıktığımız projemiz, bu sayıyı aştı ve toplam bin 214 kişiye ulaştı'' diye konuştu.
Bu eğitimle projeye katılan hanımlara kendi işlerini kurarak aile ekonomisine katkı sağlayabilecekleri bir kapı araladıklarını ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:
''Eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını alan hanım kardeşlerimiz, kendi işyerlerini açmak için KOSGEB’e başvurarak destek isteme imkanına sahip bulunuyorlar. KOSGEB tarafından projeleri kabul edilen hanım kardeşlerimize, 30 bin lira hibe desteği veriliyor. Ayrıca yine KOSGEB tarafından, bu kardeşlerimize 70 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği sağlanabiliyor.
Bu kardeşlerimizden 13’ünün şimdiden kendi işletmelerini açtığını, 6’sının da bu yönde çalışmalarını sürdürdüklerini öğrendim. İnşallah önümüzdeki dönemde bu sayı giderek artacak, hanım kardeşlerimiz işte burada örneklerine şahit olduğumuz becerilerini, üretkenliklerini, gayretlerini Ankara’ya ve tüm Türkiye’ye gösterecekler.''
Konuşmaların ardından, Emine Erdoğan katılımcılarla TOGEM'in yeni binasının açılış kurdelesini kesti. Proje kapsamında eğitim alan bazı kadınların sertifikalarını veren Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Aşkın Asan, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, Keçiören TOGEM Başkanı Aydın'a berat takdim etti. (AA)
Kayıt Tarihi  : 19 Aralık 2013 17:05

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari