FacebookTwitterRSS
19 Eylül 2018, 07:24

Oyuncak dolu tırlar yola çıktı

oyuncak-dolu-tirlar-yola-cikti

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in de katıldığı oyuncak kampanyası uğurlama töreni Harem’de gerçekleştirildi. Törende; Üsküdar İlçe Kaymakamı Mustafa Güler, AK Parti İlçe Başkanı Halit Hızır, öğrenciler, vatandaşlar ve basın mensupları yer aldı.

KAMPANYAYA HERKES SAHİP ÇIKTI
Urfa’daki kamplarda zor şartlarda yaşam mücadelesi veren Suriyeli çocukların üzerindeki savaşın bıraktığı derin izlerin bir nebze olsun silinmesi ve yüzlerinde anlık ta olsa tebessüm oluşması için hayata geçirdiği ‘Oyuncak toplama kampanyasına’ toplumun her kesiminden destek yağdı.

Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanlar, milletvekilleri, sanatçılar, sporcular, STK’lar, kamu ve özel kurumlar, öğrenciler ve yüreği insan sevgisi dolu vatandaşlarımız ilçedeki meydanlara, alış-veriş merkezlerine, sitelere, derneklere, okullara yerleştirilen ‘kumbaralara’ adeta oyuncak yağdırdılar.

TOPLANAN OYUNCAKLAR 7 TIR’A ZOR SIĞDI
11 Mart’ta başlayıp 15 Nisan’a kadar devam kampanyada; 40 bin oyuncağın yanı sıra, yine 40 bin öğrencinin ihtiyacını karşılayacak kırtasiye malzemesiyle birlikte 5 bin koli kuru gıda da TIR’la Urfa’ya gönderildi.

BAŞKAN TÜRKMEN: “İŞTE ÜSKÜDAR’IN KARDEŞLİĞİ BUDUR”
Törende konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Burada çok anlamlı bir uğurlama törenindeyiz. Bu güzel şehrin en bereketli, en huzurlu faaliyetinin adeta meyvesini alıyoruz. Bugün burada sadece oyuncalarla dolu TIR’ları Şanlıurfa’ya göndermiyoruz. Biz Üsküdar’dan, İstanbul’dan ya da ülkemizin her köşesinden adeta bir sevgiyi, huzuru ve paylaşmayı Şanlıurfa’daki misafirlerimize, sınır kentteki dostlarımıza gönderiyoruz. İşte Üsküdar’ın kardeşliği ve dostluğu budur” şeklinde konuştu.

“ORADA BİR ÇOCUĞUMUZU DAHA NASIL MUTLU EDERİZ ONUN YARIŞINDA OLMALIYIZ”
Komşu ülkelerde yaşanan savaşlara dikkat çeken Başkan Hilmi Türkmen, “Savaşın hiçbir şekilde gerçek haklı sebebi olamaz. Komşu ülkelerde ne yazık ki sıkıntılar var adeta etrafımız ateş çemberi. Biz ülke olarak, millet olarak, Üsküdar ve İstanbullular olarak her zamankinden daha çok birbirimiz kucaklamalıyız. Birlik ve beraberliğimize zarar verecek tüm yanlışlardan uzak durmalıyız. Bakın bugün komşularımız için Türkiye muazzam bir güvenli liman ama Allah vermesin bizim başımıza bir hal gelse, sığınacak hiçbir limanımız yok. O yüzden kardeş olalım, birlik olalım, dost olalım ve bu güzel ülkeyi birlikte daha iyi yerlere nasıl getiririz onun mücadelesini verelim. İşte Bu TIR’larımızdaki oyuncaklarımızla orada bir çocuğumuzu daha nasıl mutlu ederiz onun yarışında olmalıyız bize yakışan budur. ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ diyor Hz. Peygamberimiz. Biz böyle bir Peygamberin ümmetiyiz” dedi.

Protokol konuşmaları sonrası Başkan Türkmen, TIR’ın direksiyonuna geçerek bir süre kullandı. Alanı dolduran katılımcıların alkışları arasında oyuncaklar Urfa’ya uğurlandı.

ÜSKÜDARLI ÇOCUKLAR 23 NİSAN’DA URFA’YA GİDİYOR
Kampanya kapsamında toplanan … bin oyuncak Urfa’daki 6 kamp ve 5 okulda, 23 Nisan’da Üsküdar’dan gidecek bir grup öğrencinin de katıldığı programlarda Suriyeli çocuklara dağıtılacak.

Kayıt Tarihi  : 20 Nisan 2015 16:47

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari