FacebookTwitterRSS
20 Eylül 2018, 16:48

Sırp müzisyenden Türkçe şarkılar

sirp-muzisyenden-turkce-sarkilar

Temaslarda bulunmak için Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a gelen Başbakan Yardımcısı Arınç'a, kahve içmek için oturduğu tarihi bir kafeteryada Sırp müzisyenler Türkçe şarkılar seslendirdi.

...

BELGRAD 

Avrupa Konseyi Medya ve Bilgi Toplumundan Sorumlu Bakanlar Birinci Konferansı'na katılmak üzere Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç için kahve içmek için oturduğu tarihi bir kafeteryada Sırp müzisyenler Türkçe şarkılar seslendirdi.

Başbakan Yardımcısı Arınç, beraberinde Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Mehmet Kemal Bozay, RTÜK Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun ve öteki yetkililerle birlikte akşam saatlerinde geldiği Belgrad'da kısa bir gezinti yaptı. Arınç ve beraberindekiler, daha sonra kentin eski yerleşim yerinde olan tarihi bir kafeteryada oturarak kahve içti. Bu sırada kafeteryada bulunan ve geleneksel Sırp müzikleri çalan müzisyenler, Arınç ve beraberindekilerin bulunduğu masaya gelerek, ''Üsküdar'a gider iken'', ''Yangın var ben yanıyorum'' gibi Türkçe şarkıları seslendirdi. Sırp müzisyenler, ayrıca Boşnaklar'ın geleneksel Sevdalinka parçalarından da sevilen eserleri söyledi.

Sırp müzisyenlerin seslendirdiği eserlere Arınç ve beraberindekiler bir süre eşlik etti. (AA)
Kayıt Tarihi  : 07 Kasım 2013 02:11

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari