FacebookTwitterRSS
19 Eylül 2018, 22:40

Ünalan Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi eğitime açıldı

unalan-anadolu-kiz-imam-hatip-lisesi-egitime-

 
​2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında Üsküdar’a İl Özel İdaresi tarafından kazandırılan ve Üsküdar Belediyesi’nin katkılarıyla faaliyete geçirilen Ünalan Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
 
6 bin 500 metrekare alanda yapılan, 34 derslikten oluşan ve ilk aşamada 450 öğrencinin faydalanacağı Ünalan Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’nin açılışına Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Belediye Başkanı Mustafa Kara, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyasTekin, İlçe Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir, İl Belediye Meclis Üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
 
 
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler açılış konuşması yaptı. Konuşmasında; Ünalan Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’nin yer itibariyle çok güzel ve nitelikli bir arazide yapıldığını dile getiren Güler, Türkiye’nin istikbalinde söz sahibi olacak ve çağdaş medeniyetler seviyesinde nesiller yetiştirecek bir ilim ve irfan yuvasını hizmete açmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Yüreği eğitim için atan Belediye Başkanı Mustafa Kara’nın okulun hizmete girmesinde çok önemli katkıları bulunduğunu ve arazinin tahsisi için çok büyük mücadele verdiğini anlatan Kaymakam Güler, okulu yapan İl Özel İdaresi’ne de teşekkür etti.
 
 
Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara konuşmasında, Ünalan’ın en pahalı arazisini eğitime ayırdıklarını, İl Özel İdaresi tarafından yapılan Ünalan Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’ne bundan önce olduğu gibi bundan sonraki süreçlerde de gerek personel gerekse hizmetleriyle destek olmaya devam edeceklerini belirtti. Mustafa Kara konuşmasında ayrıca Ünalan’da yapacakları Bilim ve Gözlem Evi’nin müjdesini de verdi. İçinde laboratuvarları, gözlem evi, sosyal donatı alanları ve yüzme havuzları olan Ünalan Bilim ve Gözlem Evi’nin ilçedeki çok sayıda öğrencinin yetişmesinde çok önemli katkı sağlayacağını dile getirdi.
 
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin ve Okul Müdürü Aytekin Yılmaz’ın konuşmaları sonrası Üsküdar Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir okulun açılış duasını yaptı. Dua sonrası protokol davetlileri okulun açılış kurdelesini keserek Ünalan Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’ni hizmete açtılar.
Kayıt Tarihi  : 01 Kasım 2012 12:45
Güncelleme Tarihi : 30 Ocak 2013 16:05

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari