FacebookTwitterRSS
22 Eylül 2018, 05:32

Üsküdar halkı sucuğa doydu

uskudar-halki-sucuga-doydu

Üsküdar Belediyesi ile Tüm Kayserililer Yardımlaşma ve Kültür Derneği (TÜMKAYDER) tarafından Üsküdar Şemsipaşa Meydanı’nda Sucuk Festivali düzenlendi. İlk kez düzenlenen festivale Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Kayseri Büyük Şehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Kayserililer Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Fatih Doğan ve çok sayıda dernek üyesi ile vatandaş katıldı.

Festival öncesi öğle yemeğinde hemşehrileriyle bir araya gelen Bakan Yıldız yemek sonrası festival alanına geçti. Festivalde 1.5 ton sucuk ızgara edilerek 10 bin vatandaşa ikram edildi. Yöresel sanatçılarında sahne aldığı şenlikte vatandaşlar hem sucuk lezzetini tattı hem de gönüllerince eğlendi. Bakan Yıldız festivalde kurulan mangal standının başına geçerek basın mensuplarına ve hemşehrilerine sucuk ekmek ikramı yaptı.

BAKAN YILDIZ’DAN ÇÖZÜM SÜRECİ VURGUSU

Nevruz Kutlamalarıyla birlikte Türkiye’de yeni bir sürecin başladığına vurgu yapan Bakan Yıldız, "Çözüm süreci devam ediyor. Çok önemli bir nokta yakalandı. 21 Mart Nevruz gösterileri itibariyle, Nevruz Bayramı, Nevruz kutlamaları ile Türkiye birliğin ve beraberliğin, bütünlüğün, birbirini desteklemenin en önemli göstergelerinden birine sahne oluyor. Bakın biz kendimizi düşünmezsek bizi başkaları düşünmez. O kadar canlarımız gitti, o kadar şehitler verdik. Bundan sonra inşallah Türkiye bu şehitleri vermeyecek" dedi.

Türkiye’nin istikrarını korumak için herkese görev düştüğünü sözlerine ekleyen Yıldız, "Bu süreci sekteye uğratmak isteyenler olacaktır. Lütfen değerli kardeşlerim buna müsaade etmeyelim. Bu Türkiye siyaset hayatının yalnızca iktidarımızın, yalnızca hükümetimizin değil ülkemizin geleceği ile ilgili önemli bir noktadır. Biz bir işin nasıl yapılacağını tarif ederken bir işin nasıl yapılmayacağını söyleyenler olabilir ama Türkiye artık bu kazanımlarından geri gidemez. Türkiye bütün renkleriyle bütün dokusuyla beraber, ayrısı gayrısı olmadan aynen bu Üsküdar Meydanı’nda olduğu gibi birbirini seven ve birbiriyle alakalı oluşturduğu sinerjiyi kuvveti hep beraber yapan bir ortamda olacağız" ifadelerini kullandı.

KAYSERİ’DE ÜSKÜDAR GİBİ TARİH ŞEHRİ

‘Bugün Üsküdar’da günlerden Kayseri’ diyerek sözlerine başlayan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "Sayın Bakanım zati aliniz de çok iyi bilir. Üsküdar’la Kayseri birbirine çok benzemektedir. Her iki şehrimizde bir tarih şehri, kültür medeniyet şehri Kayserimizin Anadolu’muzun, Üsküdar İstanbul’umuzun adeta kalbi" dedi.

Festivalde bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Başkan Türkmen, "Bu güzel iki şehir bugün Üsküdar’da buluştu. Üsküdar’da buluşmak için çok ama çok bahane var. Bunlardan sucuk belki en sonuncusu olabilir. Sucuk işin bahane kısmı önemli olan muhabbet, sevgi, kardeşlik, arkadaşlık, dostluk işte bu dostluğumuzu pekiştirmek, saflarımızı sıklaştırmak üzere tüm Kayserililer Derneği ev sahipliğinde ve Fatih Doğan kardeşimin başkanlığında Üsküdar Belediyesi olarak siz kıymetli dostlarımızla Birinci sucuk festivalin gerçekleştirmek istedik" diye konuştu.

Protokol konuşmaları sonrası Başkan Hilmi Türkmen, Bakan Taner Yıldız’a Üsküdar temalı bir tablo hediye etti.

Etkinlikte Bakan Yıldız, beraberinde Başkan Hilmi Türkmen ve diğer davetlilerle birlikte ızgaraların başına geçerek vatandaşlara mangalda pişirilen sucukları kendi elleriyle ikram ettiler.

Kayıt Tarihi  : 24 Mart 2015 14:12
Güncelleme Tarihi : 24 Mart 2015 14:29

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari