FacebookTwitterRSS
22 Eylül 2018, 05:40

Üsküdar'lı annelerden özel mektuplar

uskudarli-annelerden-ozel-mektuplar

- AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Hızır:

- "Annenin dilinden sadece anneler anlar diye düşünüyoruz. Annenin Kürdü, Türkü, Lazı, Çerkezi olmaz. Doğuda da batıda da hiçbir annenin gözyaşı dökülmesin"

İSTANBUL (AA) - Üsküdarlı anneler, Doğu ve Güneydoğu'daki annelere, çözüm sürecine sahip çıkma temennisiyle kaleme alınan Türkçe ve Kürtçe mektup gönderdi.

Salacak'taki bir restoranda düzenlenen etkinlikte, AK Parti Kadın Kolları üyesi Üsküdarlı annelerin hazırladığı "Aziz kardeşim, şanlı olduğu kadar talihsiz olan bu vatanın sağduyulu vatandaşları olarak, hep birlikte on yıllarca acılara gark olduk. Acılarla yoğrulmuş Bacım, bu karanlık günlerin son bulması ümidiyle inkar ve ötekileştirme anlayışına karşı, imanlı AK kadrolar, taşın altına elini koyarak yeni bir şafak ve bir günün doğmasına öncülük ettiler. Gel doğu ve batının iki anası ya da iki kardeş olarak el ele verip finale yaklaşan çözüm sürecine sahip çıkalım" yazılı mektuplar Türkçe ve Kürtçe olarak okundu.

Etkinlikte konuşan AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, annelerin yalnız olmadığını gösteren organizasyon düzenlendiğini belirterek, "Batıda yaşayan anneleri, doğuda yaşayan annelerle birleştiriyoruz çünkü anneler kutsaldır. Hiçbir annenin gözyaşı aksın istemiyoruz. Annelerin organizasyonunun akan gözyaşını dindireceğine inanıyoruz. AK Parti olarak çözüm sürecini ortaya koyduk ve koymaya devam edeceğiz. Hedefimiz, 2015'teki seçimde daha güçlü olarak iktidara gelip Doğu ve Güneydoğu'daki açılım sürecini daha güçlü yapmak" diye konuştu.

Organizasyonu yaparken hiçbir siyasi amaç gözetmediklerini aktaran Hızır, "Annenin dilinden sadece anneler anlar diye düşünüyoruz. Annenin Kürdü, Türkü, Lazı, Çerkezi olmaz. Doğuda da batıda da hiçbir annenin gözyaşı dökülmesin" dedi.

Hızır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çözüm sürecindeki çabasına değinerek, kendilerinin de "Cumhurbaşkanının ilçesi"nden böyle bir organizasyonu yapma gereği duyduklarını anlattı.

Etkinliğe katılan Siirtli Neslihan Aydın ise "Bu mektupların ne anlama geldiğini çok iyi biliyorum ve herkese teşekkür ederim. Bu sorun buradan uzanan ellerle çözülecek ve devamı da gelecek" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından anneler, mektupları zarflara koyarak, gönderilecekleri adresleri yazdı. Mektupları ellerine alan anneler, barış sloganları atıp karanfil dağıtarak, etkinliğin düzenlendiği yerden Üsküdar Postanesi'ne kadar yürüdü. Mektuplar buradan Doğu ve Güneydoğu'daki annelere gönderildi.

Kayıt Tarihi  : 26 Mart 2015 11:52

En Çok Okunanlar
Diğer Haberler
Hakkımızda Künye
Kategoriler ÜsküdarİstanbulTürkiyeDünyaPolitikaSpor
 EkonomiSağlıkYaşamKültür SanatBilim TeknolojiGenel
İletişim Görüş Öneri Email
Multimedya Foto Galeri Video Galeri
Üsküdarca Web Sitesi Üsküdar hakkında haberler. beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari